Nowy basen w Braniewie – Sport, rekreacja i zdrowie

Braniewo wzbogaciło się o nowy obiekt sportowo-rehabilitacyjny. Od 20 maja czynny będzie kompleks przy ul. Łąkowej składający się z dwóch pływalni, sauny, siłowni i kawiarni. Realizacja projektu Zdrowe Braniewo kosztowała ponad 17,6 mln zł, z czego prawie 10 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Z basenu i obiektów towarzyszących można będzie korzystać codziennie w dni powszednie od godz. 6 do 22 (w godz. 8 do 14 z basenu będą korzystali uczniowie), a w dni wolne od pracy – od godz. 8 do 22. W dni powszednie bilet za jedną godzinę kosztuje 10 zł (5 zł ulgowy), w weekendy i święta – 12 zł normalny i 6 zł ulgowy. Bilety ulgowe przysługują uczniom, studentom, osobom niepełnosprawnym oraz osobom, które mają więcej niż 70 lat.

Umowa na dofinansowanie projektu  została podpisana w lipcu 2009 roku. Ze strony Samorządu Województwa dokumenty parafowali : Marszałek Jacek Protas oraz Urszula Pasławska z Zarządu Województwa, zaś po stronie miasta – Burmistrz Henryk Mroziński i Iwona Kilarska – skarbnik. Prace rozpoczęto 15 lutego 2010 roku.

Oto charakterystyka obiektu (dane z portalu www.basen.braniewo.pl)

 

Obiekt składa się z dwóch zasadniczych części

 

Zespół basenów wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym pełniący główną funkcję obiektu

basen sportowy o wymiarach 25 x 12 m

wanna SPA dla 5 – ciu osób,

trybuny basenu na 195 osób,

zaplecze socjalne,

magazyny oraz pomieszczenia porządkowe.

Dodatkowo elementy to: nieregularny basen rekreacyjny z funkcjami takimi jak: grzybek, gejzer, 2 dysze do masażu karku, ławeczka do masażu wodno – powietrznego.

W obrębie basenu rekreacyjnego znajduje się wydzielona część – wypłycona przeznaczona na brodzik, gdzie znajduje się jeżyk oraz mała zjeżdżalnia.

 

Zespół odnowy biologicznej połączony i powiązany z funkcją główną, w skład którego wchodzą:

2 sauny

solarium,

siłownia,

gabinet masażu,

pomieszczenia wypoczynkowe,

prysznice,

aneks wypoczynkowy,

recepcja.

Kawiarnia na piętrze obiektu została usytuowana tak by mogła funkcjonować niezależnie od pozostałych funkcji obiektu z galerią widokową w kierunku sali basenowej.

W obiekcie planuje się organizację specjalistycznych programów dla osób niepełnosprawnych. Pływalnia zostanie wyposażona w niezbędny sprzęt, windy, pochylnie czy sprzęt do ćwiczeń.

Dzięki tego typu infrastrukturze możliwe będzie również organizowanie wspólnych zawodów sportowych na poziomie powiatu oraz ze względu na bliskość okręgu Kaliningradzkiego, również międzynarodowych.

Na basenie planowane jest prowadzenie zajęć nauki pływania oraz gimnastyki rehabilitacyjnej i zajęć fitness (np. aerobik w wodzie).

W nowo tworzonym kompleksie zatrudnione będą 43 osoby. Właścicielem stworzonej w ramach projektu infrastruktury będzie Gmina Miasta Braniewa.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x