Orlik i basen w Wilkasach – Skorzystają turyści i mieszkańcy

W poniedziałek (16 maja) marszałek Jacek Protas otworzył w Wilkasach kompleks boisk sportowych ,,Moje Boisko – Orlik 2012”. Tego samego dnia wmurowany został również kamień węgielny pod budowę parku wodnego. Jego budowa pochłonie ponad 7 mln zł, z czego 2,5 mln zł to fundusze unijne. Z kolei Orlik został sfinansowany ze środków gminnych, samorządu województwa oraz Skarbu Państwa.

 

Obiekt otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Jagiellończyka. To już drugie boisko ze sztuczną nawierzchnią w tej miejscowości. Wcześniej podobne powstało w Ośrodku Sportowo-Turystycznym AZS.

Województwo warmińsko-mazurskie jest jednym z liderów programu ,,Moje Boisko – Orlik 2012”. Coraz więcej obiektów powstaje w małych miejscowościach, takich jak Wilkasy mówi Jacek Protas, marszałek województwa.Środki unijne inwestujemy także w rozbudowę infrastruktury turystycznej. Służyć będzie ona nie tylko turystom, ale także mieszkańcom naszego regionu.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x