Reaktywacja Klubu Olimpijczyka w Olsztynie – Dbać o wartości sportu

Na spotkanie inaugurujące działalność Klubu Olimpijczyka w Olsztynie zjawiło się niestety niewiele osób. To świadczy jednoznacznie o tym, że nowe pokolenia coraz mniej wspólnego mają z ideą prawdziwego sportu, a coraz bardziej są przesiąknięte komercją, która zabija szlachetne zasady współzawodnictwa. Na przekór tego właśnie, powstanie, a właściwie reaktywacja Klubu Olimpijczyka, jest ze wszech miar słuszna.

 

Spotkanie odbyło się w Muzeum Sportu w Uranii i miało uroczysty charakter. Odegrano hymn olimpijski, a prowadzący – Tomasz Lenkiewicz poinformował, że zbiory muzealne wzbogaciły się dziś o kolejny eksponat. Obecna na spotkaniu olimpijka Urszula Sadkowska przekazała swoją oryginalną dżudogę, w której występowała podczas ostatnich Igrzysk w Pekinie. W kuluarowych rozmowach Pani Ula powiedziała, że nie wyklucza swojego powrotu do jednego z olsztyńskich klubów (obecnie walczy w barwach Gwardii Opole). Czuje się cały czas mieszkanką naszego miasta, ma tu znajomych, przyjaciół i po prostu czuje się najlepiej. Ewentualny powrót prawie pewnej uczestniczki następnych Igrzysk byłoby niezłą gratką.

Właściwą częścią czwartkowego spotkania było powołanie Rady Klubu Olimpijczyka. Inicjatorem przedsięwzięcia jest młody człowiek – Patryk Zachłowski, pochłonięty bez reszty ideą olimpizmu. Przez wiele miesięcy pukał do wszystkich możliwych drzwi, dowiadywał się jak funkcjonują olsztyńskie struktury Komitetu Olimpijskiego, ale nic nie wskórał. Po prostu wszystko trzeba było zacząć od nowa.

Nic dziwnego, że desygnowani przez uczestników inauguracyjnego spotkania kandydaci do Rady jednogłośnie wybrali Pana Patryka na przewodniczącego Olsztyńskiego Klubu, który ukonstytuował się następująco:

Patryk Zachłowski – przewodniczący

Janusz Milewski – wiceprzewodniczący

Tomasz Lenkiewicz – sekretarz

Aleksander Wolski – członek

Marek Dabkus – członek

W najbliższym czasie dojdzie do spotkania roboczego Rady, gdzie opracowany zostanie program działania na najbliższe miesiące.

Więcej o klubie i idei jego powstania na stronie: www.olimpijski-olsztyn.blogspot.com

{gallery}Galerie/muzeum/muzeum{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x