Sportowe cacko tym razem w Lidzbarku Warmińskim – Małe jest piękne

Niedawno pisaliśmy o otwarciu pięknego lekkoatletycznego stadionu w Olecku, który w najbliższy weekend będzie areną międzywojewódzkich mistrzostw młodzików. W tę sobotę – 11 września oddany zostanie do użytku kolejny niezwykle atrakcyjny i funkcjonalny obiekt w Lidzbarku Warmińskim. Stadion kameralny, który służyć ma przede wszystkim piłkarzom i lekkoatletom. Płytę główną okala 400-metrowa bieżnia o szybkiej syntetycznej nawierzchni, uwagę przykuwają estetyczne miejsca do konkurencji technicznych, nie zapomniano o boisku treningowym. Trybuny w 1/3 zadaszone pomieszczą około półtora tysiąca widzów.

Architektoniczna miniatura obiektu sportowego adekwatna do potrzeb miasteczka, gdzie kultura fizyczna od dawna ma swoje miejsce i w przeciwieństwie do innych ośrodków nie jest monotematyczna. Powstanie takiego stadionu stwarza szansę reaktywacji sekcji lekkoatletycznej (tradycje są ogromne) z prawdziwego zdarzenia, a przede wszystkim organizacji imprez o zasięgu co najmniej regionalnym.
A i piłkarze grać będą wreszcie na pięknej murawie, w estetycznym otoczeniu i…przy jupiterach. Sobotnią uroczystość otwarcia zakończy oczekiwany z dużym zainteresowaniem w Lidzbarku mecz wojewódzkich samorządowców z reprezentacja artystów polskich wyznaczony na godzinę 20. Występująca w klasie okręgowej Polonia też od czasu do czasu zagra przy sztucznym oświetleniu i biorąc pod uwagę klasę rozgrywek będzie to wydarzenie na skalę krajową.

Obiekt kosztował ponad 12 milionów złotych, z czego duża część pochodzi ze źródeł zewnętrznych. Czy drogo? Najważniejsze, że mamy kolejną funkcjonalną sportową inwestycję, która przez lata służyć będzie Lidzbarkowi i pomoże miastu w realizacji ambitnych celów. Sympatycy sportu będą wreszcie mogli z przyjemnością przyjść na stadion i obejrzeć mecz piłkarski czy mityng lekkoatletyczny w komfortowych warunkach. Jestem przekonany, że wszyscy dbać będą o estetykę obiektu, powstał ogromnym wysiłkiem i na dziś wygląda rzeczywiście imponująco.
Wypada tylko życzyć by padały tu rekordy i….piękne bramki.

Program uroczystości otwarcia stadionu 11 września

• 1000 – zawody lekkoatletyczne

• 1200 – uroczystość otwarcia Stadionu Miejskiego
o wystąpienie Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego
o wystąpienie Ministra Sportu i Turystyki
o wystąpienie Marszałka Województwa Warrmińsko-Mazurskiego
o wystąpienie zaproszonych gości
o część artystyczna

• 2000- mecz piłki nożnej (Reprezentacja Artystów Polskich – Samorządowcy Województwa Warmińsko-Mazurskiego)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x