Wszystko dla młodzieży – Kolejne „Orliki” na Warmii i Mazurach

Rusza czwarta edycja programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Choć w regionie działa już ponad 100 kompleksów boisk, chętnych do budowy kolejnych nie brakuje. W środę (10 sierpnia) umowy o dofinansowanie podpisze dziesięć samorządów.

– Nie tylko walory przyrodnicze, ale także dostępność obiektów sportowych czyni region świetnym miejscem do aktywnego spędzania czasu.  Porównując liczbę oddanych boisk do zaludnienia województwa, jesteśmy zdecydowanym liderem w Polsce. W tym roku chęć budowy Orlików zadeklarowało kolejne 37 gmin i powiatów – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Od 2008 roku w regionie powstało 110 kompleksów boisk. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel blisko 27 mln zł, zaś w tym roku zarezerwowano kolejne 10 mln zł. Nowe boiska powstaną w gminach: Pasłęk, Kruklanki, Małdyty, Pieniężno, Biskupiec, Kurzętnik, Wydminy oraz Ostróda. Środki otrzymają także powiaty elbląski i ełcki.

,,Moje boisko – Orlik 2012” to program rządowy, wspierany przez samorządy województw. Część kosztów pokrywają również samorządy gminne, a gminy miejsko-wiejskie i wiejskie mogą skorzystać  z dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Program zakłada budowę kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x