4:2 i 3:0 młodych reprezentacji – Udana wyprawa na Podlasie

Znakomicie zakończyły rundę jesienną nasze najmłodsze reprezentacje piłkarskie. W ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek makroregionu odniosły dwa efektowne zwycięstwa na Podlasiu. Młodsza drużyna prowadzona przez trenera Michała Alancewicza pokonała rywali w Pucharze Górskiego 4:2, natomiast w Pucharze Deyny podopieczni Zbigniewa Kubelskiego wygrali swoje spotkanie aż 3:0. Jesteśmy więc w dużo lepszych nastrojach niż po wizycie w Łodzi. Są szanse na awans do turniejów finałowych.

 W Pucharze Górskiego zwycięstwo nie przyszło łatwo. Gospodarze w pierwszej połowie dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Po przerwie jednak dominowali już tylko zawodnicy Warmii i Mazur, strzelając aż trzy bramki i pieczętując bardzo cenne zwycięstwo, które pozwoliło objąć przodownictwo w grupie. Bramki w dzisiejszym meczu zdobyli: Szymon Sapieja (Huragan Morąg), Wojciech Ratajczak (OKS 1945) z karnego, Krystian Karbowski (Jeziorak Iława) i Rafał Śledź (Sokół Ostróda).

Jak wspomniałem po poprzednim przegranym spotkaniu w Łodzi, w tej grupie wiekowej wszystko jest możliwe – powiedział trener Michał Alancewicz. Wcześniej przecież Podlasie wygrało z łodzianami. Po dzisiejszym meczu odetchnęliśmy z ulgą, bo sytuacja wyjściowa jest dobra. Gramy na wiosnę dwa spotkania u siebie, co powinno być naszym atutem. Pod warunkiem, że dobrze przepracujemy zimę, ale już tego dopilnuję.

Wyniki:

Podlasie – Warmia i Mazury 2:4

Mazowsze – Łódź  2:0

Tabela

1 Warmia i Mazury  3  6  6:7

2 Mazowsze             3   4  4:3

3 Podlasie                 3  4   4:6

4 Łódź                      3  3   5:4

 

W Pucharze Kuchara mecz okazał się łatwiejszy. Przewaga reprezentacji Warmii i Mazur nie podlegała dyskusji. Nasi chłopcy prezentowali dojrzały futbol, solidnie grali w obronie i mieli sporo atutów w przodzie. Mogli strzelić więcej niż trzy bramki, ale nie można narzekać, wynik 3:0 (2:0) w pełni nas zadowala. Bramki zdobyli: Artur Siemaszko (OKS 1945) – 2 i Łukasz Szabliński z Zatoki Braniewo.

Po tym zwycięstwie olsztynianie są na trzecim miejscu, mając tyle samo punktów co Łódź i lepszy bilans bramek, ale przegrali bezpośrednie spotkanie, a to ma największe znaczenie. To jednak dopiero półmetek, wszystko rozstrzygnie się na wiosnę.

Wyniki:

Podlasie – Warmia i Mazury 0:3

Mazowsze – Łódź 3:0

Tabela

1 Mazowsze   3  7   8:1

2 Łódź            3  4   4:5

3 Warmia i Mazury  3  4  5:5

4 Podlasie       3  1   0:7

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x