8:4 Kadry Deyny z Victorią – Zespół z prawdziwego zdarzenia

Mamy w regionie, zwłaszcza w największych miejscowościach: Olsztynie i Elblągu kilka zespołów, którymi warto się bliżej zainteresować, monitorować postępy, a przede wszystkim pomóc w sportowej edukacji, bowiem korzyść z tego może być ogromna. Oczywiście nikt nie ma patentu na sukces, ale w tych przypadkach jest spore prawdopodobieństwo jego odniesienia, a to już dużo.

 Piłkarki ręczne Truso Elbląg (obecnie Startu), koszykarki KKS Olsztyn  są tego przykładem. Podobne nadzieje można wiązać z młodym zespołem piłkarzy OKS 1945 (rocznik 1995), którzy stanowią w większości kadrę w rozgrywkach o Puchar Kazimierza Deyny.

To bardzo zdolni chłopcy, rokujący duże nadzieje pod warunkiem, że nadal będą pod fachową opieką szkoleniową i stworzy im się optymalne warunki szkolenia. Pokazali się już w Polsce, ogrywając rówieśników z najbardziej znanych klubów ekstraklasy, teraz przygotowują się do wiosennej rundy. Chcą awansować do finałowego turnieju Deyny, powalczyć też o klubowe mistrzostwo regionu w kategorii juniorów młodszych.

Obóz w Bartoszycach rozpoczęli sparingiem z seniorami miejscowej  Victorii (klasa okręgowa) i pokonali znacznie starszych przeciwników 8:4 (5:1). Mecz odbył się na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy sztucznym oświetleniu. Co by nie mówić wynik tego spotkania może być sporym zaskoczeniem, gdyż naprzeciw wielu rutyniarzy stanęli chłopcy 15-letni. Zaprezentowali grę na bardzo dobrym poziomie: szybką, widowiskową, popartą technicznymi umiejętnościami. Victoria niewiele miała do powiedzenia, z wyjątkiem krótkiego okresu po przerwie, kiedy trener juniorów zmienił pierwszą na druga jedenastkę. Ale ci teoretycznie rezerwowi w końcówce też ujawnili duże możliwości i skończyło się na ośmiu bramkach. A mogła być dwucyfrówka, gdyby sędzia uważniej obserwował interwencje gospodarzy w polu karnym.

Bramki zdobyli: Piotr Wypniewski i Jacek Bukowski po 2, Karol Żwir, Paweł Dawidowicz, Patryk Rynkowski i Mateusz Musiński.

W środę zespół rozegra kolejne spotkanie z juniorami Victorii i ten mecz ma obserwować trener kadry narodowej 16-latków Marcin Dorna. Na grę w reprezentacji ma szanse kilku zawodników OKS 1945.

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x