Akademia Młodych Orłów – Za darmo, ale z sercem i determinacją

Polski Związek Piłki Nożnej wdraża nowy ogólnokrajowy projekt pod hasłem „Akademia Młodych Orłów”. AMO jest bezpłatną szkółką piłkarską, mającą na celu zafascynowanie najmłodszych futbolem poprzez zabawę. Idea szczytna, która ma być realizowana we wszystkich miastach wojewódzkich od września 2014. Miejscem zajęć ma być orlik - wyodrębniony przez urzędy miast.

Założenia Akademii Młodych Orłów

– Popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, a w konsekwencji podniesienie poziomu krajowego futbolu.

– Zwiększenie liczby trenujących dziewczynek i chłopców w Polsce – wspolny program

– Poprawa ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży

– Wychowanie w duchu sportu, kształtowanie prawidłowych postaw społecznych dzieci i młodzieży

– Wyznaczanie kierunku szkolenia – poniesienie jakości

– Zaangażowanie całego środowiska piłkarskiego w Polsce w jednolite szkolenie

– Przeprowadzenia pierwszych selekcji

– Kształcenie i doskonalenie umiejętności trenerskich.

Przed tygodniem odbyło się w Warszawie spotkanie w tej sprawie, gdzie reprezentantom wszystkich miast wojewódzkich przedstawiono koncepcję i najistotniejsze informacje. Akademia Młodych Orłów ruszyła już w stolicy . Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w trzech kategoriach wiekowych: Skrzaty (U-7), Żaki (U-9) oraz Orliki (U-11). Treningi dla każdej z grup są prowadzone dwa razy w tygodniu. Docelowo Akademia Młodych Orłów jest przystosowana do prowadzenia zajęć dla 96 osób, czyli dwóch grup wiekowych po 16 zawodników z każdej kategorii.  Uczestnicy spotkania obserwowali pokazowy trening grupy w kategorii U-7, który poprowadził trener reprezentacji Polski do lat 18 i 19 Rafał Janas

Centrala oczekuje teraz do końca lipca na informacje od przedstawicieli wojewódzkich związków piłki nożnej i urzędów miast.

Warunkiem powstania takiej akademii jest wyodrębnienie w mieście obiektu „orlik” przeznaczonego tylko do tych zadań. Priorytet w tym względzie ma Olsztyn jako stolica województwa, ale gdyby tu nie było warunków do realizacji projektu kandydatów w regionie warmińsko-mazurskich jest jeszcze kilku. Prezes W-MZPN Tomasz Miętkiewicz nie chciał na razie zdradzić kogo ma na myśli. Na razie czeka na efekty rozmów w Olsztynie.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn Piłka nożna

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x