Akademickie MP w Futsalu -UWM na 7, OSW na 12 miejscu

Zakończyły się  finały Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu. W Katowicach grało 16 najlepszych zespołów studenckich, które wcześniej przeszły przez bardzo gęste sito eliminacji. W tym gronie byli dwaj nasi reprezentanci: Olsztyńska Szkoła Wyższa i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.  Niestety nasi studenci medalu nie zdobyli. W sobotę zagrali znacznie gorzej i stracili szanse. UWM awnsował wprawdzie do czołowej ósemki, ale po porażkach z Gdańskiem i Wrocławiem zajął ostatecznie o 7 lokatę. OSW po pechowych remisach i przegranych karnych wylądowała na 12 pozycji. Na pocieszenie jest pierwsza wśród uczelni niepublicznych.

Olsztyńska Szkoła Wyższa

Dariusz Boczko , Mateusz Czorniej ,Bartosz Dobroński , Paweł Galik, Przemysław Krogulec,  Paweł Miłoszowski, Piotr Osmański, Tomasz Strzelec, Tomasz Szpadkiewicz, Tomasz Sedlewski Tomasz, Piotr  Żórański . Trener Krzysztof Połujański

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

Łukasz Moszczuk, Łukasz Pisarzewski, Maciej Skalski, Tomasz Długołęcki, Piotr Wobolewicz, Artur Naczas, Przemysław Płoszczuk, Tomasz Śnieżawski, Dawid Kowalski, Daniel Chiliński. Trener Bogdan Michalewski

{gallery}fut17{/gallery}

Grupa B

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (KA Kraków)

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (UWM Olsztyn)

Politechnika Gdańska (PG Gdańsk)

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach (AWF Katowice)

Rozgrywki grupowe (I faza)

UWM Olsztyn Politechnika Gdańska 5:1 (3:1)

Bramki: Tomasz Długołęcki-2, oraz Piotr Wobolewicz, Tomasz Śnieżawski i Przemysław Płoszczuk po 1.

Bardzo pewne zwycięstwo olsztynian, którzy od pierwszych minut opanowali sytuację i przejeli kontrolę nad meczem. Rywale strzelili jedną bramkę i wiecej okazji nie było. Dobre ustawienie i koncentracja zawodników UWM zniechęciły gdańsczan. a olsztynianie bez większego wysiłku zdobywali kolejne bramki. Oby tak dalej…

UMW Olsztyn -KA Kraków 5:3 (3:1)

Bramki: Tomasz Długołęcki-2, Łukasz Pisarzewski-2, Piotr Wobolewicz-1.

Bardzo trudne spotkanie. Krakowianie postawili ciężkie warunki, byli stroną atakującą, ale olsztynianom to odpowiadało. Zagrali z typowej kontry i tak zdobywali bramki. Zreszta powinni ich być znacznie więcej. Trochę zawiodła skuteczność. Najważniejsze jest jednak zwyciestwo i awans do nastepnej fazy AMP. Sobotni mecz z AWF Katowice ma duże znaczenie, bowiem oba zespoly już awansowały i zabiorą wynik do kolejnej rundy.

AWF Katowice – UWM Olsztyn 5:0 (1:0).

Olsztynianie rozegrali najsłabsze spotkanie w turnieju, ale też trafili na najbardziej wymagającego przeciwnika, specjalizujacego się w futsalu. Wyższość gospodarzy nie podlegała dyskusji, potwierdzili medalowe aspiracje. Tym samym olsztynianie kwalifikując sie do dalszej fazy rywalizacji startuja z zerowym dorobkiem. Trzeba wygrac dwa mecze, żeby zachowac medalowe szanse.

Grupa C

Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego (OSW Olsztyn)

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM Poznań)

Politechnika Śląska w Gliwicach (PŚ Gliwice)

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS Lublin)

OSW Olsztyn – UMCS Lublin 4:2 (3:2)

Bramki: Bartosz Dobroński-2, Tomasz Sedlewski i Paweł Galik po 1

Inauguracyjny mecz jest zawsze wielką niewiadomą. Olsztynianie jako zwycięzcy półfinałowego turnieju zostali rozstawieni i są teoretycznie najsilniejsi w grupie, ale nie zawsze sprawdza sie to w praktyce. Trzeba się cieszyć ze zwycięstwa, bo tu każdy wynik jest istotny, może być zaliczony (choc nie musi) do następnej fazy. Jak powiedział po zakończeniu spotkania trener Krzysztof Połujański sukces mógł być bardziej okazały. Popełniliśmy trochę błędów wynikających z braku koncentracji. Dotyczy to zwłaszcza pierwszej części. W drugiej po zdobyciu dwubramkowej przewagi studenci OSW kontrolowali sytuację, pilnowali wyniku, oszczędzając siły na następne trudne spotkania.

OSW Olsztyn – UAM Poznań 2:3 (0:1)

Bramki: Bartosz Dobroński i Paweł Galik

Mecz pełen dramataurgii, ale niestety przegrany. Oba zespoły dużą uwagę zwracały na defensywę. Bramkę zdobyli poznaniacy i pilnowali wyniku jak oka w głowie. Olsztynianie nie mogli przebić sie przez mur. Na osiem minut przed końcem postanowili wycofać bramkarza, ale nadziali sie na dwie kontry i było już 0:3.  Nie rezygnowali, walczyli o każdy metr boiska. Grając nadal bez bramkarza zdobyli dwa gole, ale zabrakło czasu by przynajmniej zremisować. Sędziowie nie czuli gry. Zawodnicy OSW wychodzili na czyste pozycje strzeleckie i zamiast „puscić” grę odgwizdywali faule. Ta porażka nie zamyka drogi do ósemki. Trzeba jednak w sobotę wygrać z Gliwicami. Ale wówczas olsztynianie awansowaliby z zaliczoną porażką z UAM.

OSW Olsztyn – Politechnika Śląska Gliwice 5:5 (1:1)

Bramki: Paweł Galik-2, Bartosz Dobroński-2, Piotr Żórański-1

Niezwykle dramamatyczne spotkanie. Rozpoczęło się fatalnie od prostego błędu, po którym Gliwice zdobyły bramke. Ale olsztynianie z każda minutą grali lepiej. Przed przerwa wyrównali, a po zmianie stron uzyskali przewagę. Na 7 minut przed końcem prowadziliśmu 4:2. Rywale wycofali bramkarza i w ciągu minuty wyrównali na 4:4. Jeszcze raz wysziśmy na prowadzenie (5:4) i na 20 sekund przed końcową syreną w potwoernym zamieszaniu piłka wpadła do naszej siatki. 5:5. Trzeba bylo strzelać karne, bowiem zespoły miały identyczmy dorobek punktowy i bramkowy. Po pięciu próbach każdej ze stron bylo 3:3. Później zawodnicy strzelali do pierwszego „pudła” i niestety próbe nerów wygrali gliwiczanie. Oni zagraja w grypie półfinalowej o miejsca 1-8, nam pozostało walczyc w strefie 9-16.

Bramka: Maciej Skalski

Po dobrych meczach w piatek ze studentów UWM zupełnie zeszło powietrze. O spotkaniu z Gdańskiem chciałoby sie jak najszybciej zapomnieć. W niedzielę jeszcze jeden mecz kortowian z Wrocławiem, ale wszystko wskazuje na to, że zajmiemy 7 lub ósme miejsce w turnieju.

UWM OLsztyn – UPWrocław 2:3 (0:2)

Bramki: Artur Naczas-2

Olsztynianie zaprezentowali sie dużo lepiej niż w sobotę. Wprwdzie do przerwy przegrywali 0:2, ale wyrównali straty. Remis nic nie dawał, więc w końcówce zaryzykowali. Nadziali sie na kontrę i przegrali 2:3. Zajęli ostatnie miejsce w grupie i walczyc będa o 7 miejsce w turnieju.

UWM Olsztyn – PŚ Gliwice 6:4 (4:1)

Bramki: Tomasz Śnieżawski-3, Przemysław Płoszczuk-1, Tomasz Długołęcki-1, Łukasz Pisarzewski-1

Kortowianie zakończyli turniej mocnym akcentem. Po dobrej grze pokonali inzynierów z Gliwic, broniąc skutecznie przewagi uzyskanej w pierwszej części. Zajęli 7 miejsce. To niezły wynik, ale stać ich było na więcej.

Grupa H (strefa 9-12)

OSW Olsztyn – PWSZ Leszno 5:5 (1:1) karne 4:5

Bramki: Paweł Galik-3, Piotr Żórański-1, Tomasz Sedlewski-1.

W drugiej fazie spotkały sie zespoły z trzecich miejsc grup eliminacyjnych. Olsztynianie zremisowali z Leszem 5:5, a mecz  bardzo przypominał poprzennią potyczkę z Gliwicami, nawet wynik uzyskano ten sam. Olsztynianie w drugiej części prowadzili 4:2, by stracić trzy bramki z rzędu. Wprawdzie tuż przed końcem wyrównali, ale znów przegrali konkurs rzutów karnych. W niedzielę zagraja o 11 miejsce w turnieju.

Mecz o 11 miejsce

OSW Olsztyn – SGSP Warszawa 3:8 (1:5)

Bramki:Tomasz Sedlewski-2 i Paweł Galik-1

Olsztynianie po sobotnich negatywnych emocjach nie zdołali się pozbierać. Przgrywali juz 0:5. Po przerwie wycofali bramkarza i doprowadzili do stanu 3:5, ale potem w krótkim odstępie znów stracili gole. 12 miejsce w turnieju – to znacznie poniżej oczekiwać, ale trzeba przyznać, że trochę zabrakło szczęścia.