Ambitne plany futsalowego rodzynka – Constract Lubawa gra i…wychowuje

Planowany start rozgrywek I ligi futsalu, gdzie reprezentuje nas KS Constract Lubawa przewidziany jest na przełom września i października. Młody i ambitny zespół już tydzień temu wznowił treningi . Zamierza bardzo dobrze przepracować okres przygotowawczy, by jak równy z równym stanąć naprzeciw dużo bardziej doświadczonym rywalom. W przerwie między rozgrywkami zaszły zmiany.

Przed sezonem do drużyny dołączyło kilku zawodników występujących do tej pory w lokalnych rozgrywkach. W okresie przygotowawczym trenerzy określą ich przydatność do zespołu i zdolność przystosowania się do futsalowych wymagań. Gra w hali mimo, że jest pochodną trawiastej odmiany piłki nożnej, różni się diametralnie zarówno pod względem taktyki, przygotowania technicznego jak i motorycznego zawodników. Szczególnie trudnym zadaniem jest przekwalifikowanie graczy występujących na trawie do futsalowej rzeczywistości. Warte odnotowania jest, że zespół nie posiada zawodników spoza miasta i gminy Lubawa. Celem tego działania jest popularyzacja tej małej ojczyzny poprzez grę lokalnej grupy ludzi. Okazuje się, że jest to trafny wybór ponieważ dzięki temu hala wypełniana jest po brzegi.

Bardzo ważną, o ile nie priorytetową częścią projektu futsalowego, jest szkolenie młodzieży. Ma to służyć temu by za kilka lat zespół mógł grać w seniorskiej piłce wyłącznie wychowankami. Na temat młodzieży, treningów oraz popularności futsalu w Lubawie opowiada Damian Jarzembowski jeden z trenerów.

– Osobiście bardzo cieszy mnie wzrost popularności futsalu w mieście oraz Gminie Lubawa, dzieci bardzo pozytywnie odnoszą się do treningów i ogromnym zapałem w nich uczestniczą. Wpływa to na renomę i dobry wizerunek klubu. Mówiąc bardzo konkretnie przez rok funkcjonowania nie próżnowaliśmy, a stworzyliśmy podwaliny szkolenia i plan systemu w jakim chcielibyśmy funkcjonować – jego start planujemy na początek września (wejdziemy z treningami piłki nożnej do kilku szkół z Gminy Lubawa, by tam wyłapywać talenty piłkarskie i szkolić.) W chwili obecnej w klubie na treningi zapisanych mamy ponad 100 dzieci. Najstarsi są z rocznika 2002, najmłodsi mają 6 lat (rocznik 2008). Rocznik 2002/2003 zdecydowaliśmy się wystawić do rozgrywek na trawie tylko po to, by umożliwić dzieciom jeszcze większy rozwój, nie ograniczając ich tylko do treningu na hali.

{AdmirorGallery}bb26{/AdmirorGallery}

Start w rozgrywkach I ligi futsalu oraz szkolenie kilku grup młodzieżowych i ciągły rozwój sportowy wiąże się oczywiście z dużą chłonnością kapitału. Na dzień dzisiejszy można być spokojnym o płynność finansową klubu. Zarząd klubu dokłada wszelkich starań, aby dopiąć budżet . O strategii finansowej oraz tym co udało się do tej pory osiągnąć mówi nam Dawid Grubalski trener oraz członek zarządu.

{AdmirorGallery}cons95{/AdmirorGallery}

– Główny cel jest jasno postawiony funkcjonować tak, by po sezonie nie być pod kreską. Zarząd oraz grupa ludzi działająca wokół klubu ciężko pracuje nad tym by stworzyć trzy solidne filary na których klub miałby twardo i stabilnie stanąć. Jeden już mamy jest to sponsor tytularny, jednak tu trwają prace nad poszukiwaniem drugiego sponsora na jego miarę. Kolejnym filarem jaki budujemy jest sieć firm, której zapewniamy reklamę na sprzęcie sportowym banerach itd. A one wspierają nas finansowo wedle swojego uznania, za co bardzo jesteśmy wdzięczni. Ostatnim trzecim filarem mają się stać pieniądze pozyskiwane z wszelakiego rodzaju projektów dla dzieci i młodzieży oraz z wsparcia ze strony włodarzy terenu, na którym działamy.

{youtube}j3oo-PqEmTU{/youtube}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Constract Lubawa futsal lubawa

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x