Arka Gdynia Summer Cup 2021 – Constract Lubawa U12 w wielkim stylu

Fot. Arka Gdynia
W niedzielę (4 lipca) zakończył się turniej piłkarski Arka Gdynia Summer Cup skierowany do roczników: U12, U11 i U10.Wystartowało kilka zespołów z Warmii i Mazu, a największy sukces odnieśli młodzi futboliści Constractu Lubawa, którzy wygrali mocno obsadzona kategorię U12. W 9 spotkaniach odnieśli 8 zwycięstw. Przegrali tylko w II fazie z Escolą Pruszcz Gdański 2:2, której zrewanżowali w wielkim finale pokonując rywali 2:0. Za najlepszego bramkarza turnieju uznano Jana Rutkowskiego.

Do turnieju w U12 przystąpiło 15 zespołów podzielonych na 3 grupy. Team z Lubawy znalazł się w grupie B, razem z Dragonem Pomorze, Jedynką Reda, AP Murawski Zielona Góra i Gedanią Gdańsk. Młodzi konstruktorzy wygrali grupę z kompletem zwycięstw i zameldowali się w strefie złotej. Tu osiem najlepszych drużyn fazy eliminacyjnej zostało podzielone na 2 grupy po 4 zespoły. Constract bój o półfinał musiał stoczyć z Champions Kwidzyn, Escola Pruszcz Gdański i KP Piła. Porażka w drugim spotkaniu z Escolą sprawiła, że ostatnia potyczka z z KP Piła była meczem o wszystko. Lubawianie wytrzymali presję i po zwycięstwie 1:0 znaleźli się w półfinale. Później już chwil słabości nie było. Constract najpierw wygrał z Murawskim Zielona Góra 1:0, a w finale z Escola 2:0

Wyniki Constractu

I faza (grupa)

Jedynka Reda 2:1

Dragon Pomorze 1:0

Murawski Zielona Góra 2:0

Gedania Gdańsk 1:0

strefa złota

Champion Kwidzyn 4:0

Escola Pruszcz Gdański 2:3

KP Piła 1:0

Półfinał

Murawski Zielona Góra 1:0

Finał

Escola Pruszcz Gdański 2:0

Skład drużyny rocznik 2009:

Jan Rutkowski, Konrad Kaczyński, Alan Chudziński, Wiktor Wiśniewski, Nikodem Meler, Oskar Gotkowski, Jakub Kowalczyk, Grzegorz Szauer, Bartek Wronka, Kacper Maciołek, Max Biczkowski, Olek Furmanek, Jan Fafinski, Hubert Lewandowski, Mikołaj Jaskulski, Nikodem Licznerski, Filip Puwalski, Julek Hoxha

Dwa pozostałe zespoły z Warmii i Mazur tego rocznika nie odegrały większej r4oli. GKS Grunwald zajął 14, a Granica Kętrzyn 15 miejsce.

Wyniki GKS Grunwald

Grupa

Escola Pruszcz Gdański 0:9

Salos Rumia 0:4

Arka II Gdynia 1:2

Słodka Polska 0:8

II faza

Granica Kętrzyn 2:1

Gedania Gdańsk 1:4

Wyniki Granicy Kętrzyn

Grupa

KP Piła 1:2

Gwardia Koszalin 0:2

Arka Gdynia 0:6

Champions Kwidzyn 1:3

II faza

Gedania Gdańsk 2:4

GKS Grunwald 1:2

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

lubawa Piłka nożna sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x