Benefis doktora Piotra Kulpaki – Serce za serce

Benefis doktora Piotra Kulpaki w Kamienicy Naujacka był żywym  dowodem jaką sympatią darzy go sportowa społeczność Olsztyna i regionu. Sala już przed godzina 18 pękała w szwach, a po zakończeniu spotkania kolejka osób z upominkami i życzeniami ciągnęła się w nieskończoność. To wyrazy sympatii, wdzięczności i szacunku za wiele lat współpracy z klubami, trenerami i zawodnikami. Doktor Piotr wielu postawił na nogi, był zawsze do dyspozycji, zarówno opiekując się wybitnymi olimpijczykami, jak i początkującymi juniorami. W imieniu wszystkich mieszkańców stolicy Warmii i Mazur gratulacje i podziękowania złożył prezydent Piotr Grzymowicz.

 

Podczas ponad godzinnego spotkania Piotr Kulpaka opowiadał o swojej przygodzie ze sportem, o nieprzespanych nocach, o emocjach, bo będąc lekarzem był równocześnie wielkim kibicem i żył sukcesami sportowców. Obecność na benefisie przedstawicieli klubów z całego regionu, wielu dyscyplin świadczy o skali i wszechstronności działania. Po prostu nie potrafił nigdy odmówić pomocy, wiedząc doskonale, że jest jednym z niewielu, który zgłębił tajniki medycyny sportowej.

Sport i medycyna – te dwie dziedziny życia stały się nierozerwalne, także w rodzinie Kulpaków. Żona – Czesława zajmowała się przez wiele lat gimnastyka sportową, obaj synowie wyczynowo uprawiają futbol.

Jakie są poglądy Piotra na współczesny sport? Dość krytyczne. Pogoń za wszelka cenę za wynikami popychają zawodników do niedozwolonych zachowań, stosowania dopingu, lub balansowania na granicy fizjologii i patologii. Globalizacja w sporcie usunęła dawne społeczności klubowe, gdzie nie tylko uprawiało się sport, ale zawiązywały się przyjaźnie na całe życie. Świat idzie naprzód, nie zawsze w dobrym kierunku.

Ale sport niesie ogromne wartości.

Trzeba brać wszystko co najlepsze. Dzięki mądrej, przemyślanej pracy z młodzieżą daje się jej szanse na przeżycie pięknej przygody, pielęgnowania najlepszych cech i wartości. Piotr podkreślał to wielokrotnie i wie co mówi…

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x