Bogdanka – OKS 1945 Olsztyn 2:1 – Obronili przewagę, ale było ciężko

Sukcesów młodzieży OKS 1945 ciąg dalszy. Po juniorach młodszych awans do czołowej ósemki zespołów krajowych wywalczyli ich starsi koledzy. W rewanżowym spotkaniu I rundy Mistrzostw Polski juniorzy OKS 1945 wprawdzie przegrali w Łęcznej z Bogdanką 1:2 (1:0), ale w pierwszej potyczce w Dajtkach triumfowali 3:1, a więc w bilansie dwóch spotkań okazali się lepsi. Kolejnym rywalem olsztynian będzie Jagiellonia. Pierwszy mecz w Białymstoku już w najbliższy piątek.

Bogdanka Łęczna – OKS 1945 Olsztyn 2:1 (0:1) pierwszy mecz 1:3 – awans OKS 1945

0:1 – Piotr Łysiak (20), 1:1 – (49), 2:1 (55)

OKS 1945 Olsztyn: Mateusz Leszczyński, Michał Rytelewski, Mateusz Sikorski, Rafał Remisz, Łukasz Buder, Wojciech Dubis (Michał Suchodolski), Michał Czarnecki (Jędrzej Gęsicki), Bartosz Sobótka, Piotr Łysiak, Sebastian Kowalski (Jakub Krajewski), Andrzej Mański.

Dwubramkowa wygrana z Olsztyna była niezłą zaliczka, ale goście podczas meczu w Dajtkach okazali się bardzo groźni, więc na rewanż oczekiwaliśmy z ostrożnym optymizmem. Młodzież OKS rozegrała pierwsza część znakomicie. Nasi chłopcy szybciej opanowali nerwy, także środek pola i spokojnie realizowali swój plan. Gospodarze miotali się po boisku, niewiele mogli zdziałać, Gdy w 20 minucie po rzucie rożnym Wojciech Dubis idealnie podał piłkę Piotrowi Łysiakakowi, a ten trafił do siatki wydawało się, że losy awansu są już przesądzone. Tym bardziej, że do końca pierwszej części olsztynianie nadal kontrolowali przebieg wydarzeń.

Czasami w futbolu wystarczy jeden moment, który radykalnie zmienia bieg wydarzeń. Po przerwie gospodarze zaatakowali z impetem i szybko uzyskali wyrównanie. Juniorzy Bogdanki grali bezpardonowo, wielokrotnie faulowali, ucierpiał m. in. nasz bramkarz Michał Leszczyński, który w 55 minucie niepewnie interweniował i Łęczna zdobyła druga bramkę.  Do końca meczu pozostało jeszcze ponad pół godziny.

Na szczęście olsztynianie nie załamali się i z determinacją bronili przewagi z Olsztyna. W środku pola trwała prawdziwa wojna, nasi starali się paraliżować wysiłki rywali, mniej uwagi skupiali na ofensywie. Nie stworzyliśmy już klarownych sytuacji, ale przeciwnicy też nie potrafili już znaleźć drogi do bramki. Inna sprawa, że ostatni gwizdek sędziego wszyscy w obozie olsztyńskim przyjęli z ogromną ulgą.

Awans jest ogromnym sukcesem, który jednak okupiony został wielkim wysiłkiem i poświęceniem. Zawodnicy są poturbowani, a przed nami w piątek kolejny mecz w Białymstoku z Jagiellonią.