Brąz jednak dla Medanu – Elwo Etna jeszcze zawojuje świat

Piłkarki klubu Elwo Etna nie zdołały zdobyć brązowego medalu Polskiej Ligi Futsalu Kobiet. Elblążanki wprawdzie wygrały pierwsze spotkanie u siebie z Medanem Gniezno 3:2, ale skromna zaliczka nie wystarczyła. Niedzielny rewanż zakończył się zwycięstwem rywalek 3:1 (0:0) i  one zajęły trzecie miejsce. Mimo wszystko elblążanki zasługują na wielkie słowa uznania. Z roku na rok grają lepiej, futsal stał się ich pasją, a to na pewno zaowocuje sukcesami w przyszłości.

 Medan Gniezno – Elwo Etna Elbląg 3:1 (0:0)

1:0 – Beata Kaczmarczyk (22), 2:0 Beata Kaczmarczyk (23), 2:1 – Marta Stasiulewicz (35), 3:1 – Joanna Rydlewska (37)

 ELWO ETNA Elbląg: Małgorzata Gawryołek /kap./, Pamela Chyła, Izabela Betcher, Marlena Zaleszczenko, Marta Stasiulewicz, Maja Znamirowska, Karolina Orłowska, Dorota Proch, Natalia Skierkowska, Emilia Althoff, trener Piuotr Sieńczak, kierownik drużyny Piotr Grzędziński

 Był to bardzo trudny mecz dla obu stron. W pierwszej części oba zespoły grały asekuracyjnie. Elblążankom, które  mogły zremisować to odpowiadało. Po przerwie Medan musiał ruszyć do ataku. I niestety elblążanki nie zdołały się obronić. W krótkich odstępie czasu straciły dwie bramki. Nadzieja wróciła po celnym strzale Marty Stasiulewicz, ale riposta rywalek była natychmiastowa. Trzecia bramka przesądziła sprawę.

Zawodniczki obu stron zasłużyły na gorące brawa. Ich wysiłek i ambicje doceniła zresztą publiczność

Po meczu odbyła się miła uroczystość dekoracji, Wyróżniono też zawodniczki. Małgorzata Gawryołek została uznana najlepszą bramkarką sezonu  i otrzymała nagrodę z rąk przewodniczącej Komisji Futsalu Kobiet Magdaleny Stefankiewicz.

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x