Chłopcy z OKS 1945 (rocznik 98) najlepsi we Wlocławku – Talenty są, co dalej?

Chłopcy z OKS 1945 (rocznik 1998) wygrali mocno obsadzony turniej piłkarski we Włocławku. W finale pokonali 2:1 znaną kuźnię talentów  - Szkołę Mistrzostwa Sportowego z Łodzi. Wcześniej też było kilka efektownych zwycięstw. Można więc rzec, że olsztyński futbol ma ostatnio dobra passe i markę. Jest więc z czego się cieszyć i mieć nadzieję, że 13-letni obecnie zawodnicy w przyszłości grać będą dla Olsztyna w I lidze, a może w ekstraklasie?

 

Do rywalizacji w tym roczniku przystąpiło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. W eliminacjach olsztynianie pokonali Wartę Poznań 2:1 (bramki Krystian Karbowski-2) i Baltikę Kaliningrad 9:0 (bramki: Michał Wojnicki i Marek Kalinowski po 3,Szymon Sapieja-2 i Wojciech Ratajczak-1) oraz przegrali z SMS Łódź 1:2 (bramka Krystian Karbowski), ale dużo ważniejszy mecz z tą drużyna grali na końcu.

OKS 1945 wyszedł z grupy na drugim miejscu i w półfinale odniósł zwycięstwo nad gospodarzami – Liderem Włocławek 2:0 (bramki: Szymon Sapieja i Krystian Karbowski)

W finale doszło do powtórki z eliminacji. Tym razem jednak  to olsztynianie wygrali z SMS Łódź 2:1. Prowadzenie zdobył Szymon Sapieja, ale tuż po wznowieniu gry przeciwnicy wyrównali. Bramkę na wagę zwycięstwa w całym turnieju uzyskał Piotr Wronka

Olsztynianie otrzymali okazału puchar, a nagroda indywidualną uhonorowano Patryka Kawwalza uznając go najlepszym bramkarzem imprezy.

Skład OKS 1945 (rocznik 1998)

Piotr Kawalec, Mateusz Szewczuk, Jakub Goszka, Jakub Składanowski, Krystian Lipiński, Krystian Karbowski, Wojciech Ratajczak, Piotr Puczel, Dominik Niestepski, Piotr Wronka, Marek Kalinowski, Szymon Sapieja, Sebastian Szypulski, Michał Wojnicki. Trener Andrzej Mierzejewski

Zespół OKS 1945 w turnieju rocznika 1999/2000 zajął szóste miejsce, ale był najmłodszym uczestnikiem rywalizacji.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x