Chłopcy z UKS Rona 03 Ełk zagrali z Premierem – Wielki dzień!

Młodzi ludzie mają wyobraźnię, i odwagę, a te cechy pozwalają spełniać marzenia. 9-letni zawodnik UKS Rona Ełk Maksymilian Mikiewicz, znając zacięcie Premiera Donalda Tuska do futbolu, napisał do Niego list z propozycją rozegrania meczu. Oferta była tak konkretna, że Premier potraktował ją bardzo poważnie i 22 czerwca w Parku Agrykola w Warszawie doszło do niecodziennego sparingu, z udziałem młodych piłkarzy z Ełku oraz Szefa Rządu Donalda Tuska., któremu towarzyszyli m. in. selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda i znany przed laty snajper Cezary Kucharski.

 

I tak młodzi adepci futbolu z Ełku spędzili niezapomniany dzień. Najpierw wspólnie z Premierem, byli gośćmi Programu Telewizyjnej „Dwójki „Pytanie na Śniadanie”, mieli okazję odwiedzić siedzibę Rządu i oczywiście pograć kilkadziedziąt minut na boisku z Premierem i znanymi postaciami polskiej piłki.

Stosowną rozgrzewkę poprowadził Franciszek Smuda, któremu nowa rola bardzo przypadła do gustu i mógł się nareszcie odstresować, a potem rozpoczęła się gra dziewięciolatków z UKS Rona, którzy stali się sensacją dnia w całej Polsce. I niepotrzebne było do tego rekordowe zwycięstwo w jakimś meczu, lecz akt odwagi chłopaka, którego list tak ujął Premiera, że nie wypadało odmówić.

A swoją drogą UKS Rona 03 Ełk jest od wielu lat odnosi sukcesy w młodzieżowym futbolu Warmii i Mazur, jednak  dzień 22 czerwca w historii klubu będzie na pewno szczególny.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x