Coca-Cola Cup 2015. coraz bliżej finałów – Wielka gra małych futbolistów

Dobiega końca runda eliminacyjna Coca-Cola Cup 2015. Finały wojewódzkie zaczną się 14 maja w Opolu. Przez pięć kolejnych tygodni gimnazjaliści będą rywalizować w poszczególnych regionach Polski – aż do 14 czerwca. Wtedy poznamy pełną listę finalistów Coca-Cola Cup 2015, którzy zmierzą się ze sobą w krajowym finale 20 czerwca na Targu Węglowym w Gdańsku.

Tymczasem trwają eliminacje, które wyłaniają kolejnych finalistów w regionach. Taki turniej odbył się m. in.28 kwietnia w Działdowie, gdzie rywalizowały cztery zespoły dziewcząt z Powiatu. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, a spotkania trwały 2×10 minut. Do Finału Wojewódzkiego awansował zwycięzca 2 rundy Gimnazjum Burkat.

Wyniki

Gimnazjum Dłutowo – Gimnazjum Burkat 1:3

Gimnazjum Nr 2 Działdowo – Gimnazjum Gródki 1:0

Gimnazjum Burkat – Gimnazjum Gródki   0:6

Gimnazjum Nr 2 Działdowo – Gimnazjum Dłutowo 1:0

Gimnazjum Dłutowo – Gimnazjum Gródki 1:0

Gimnazjum Burkat – Gimnazjum Nr 2 Działdowo 1:0

Tabela

1.Gimnazjum Burkat 3 9 10:1

2.Gimnazjum Nr 2 Działdowo 3 6 2:1

3.Gimnazjum Dłutowo 3 3 2:4

4.Gimnazjum Gródki 3 0 0:8

Gimnazjum Burkat: Bruzda Patrycja, Paciorek Ilona (kpt.), Pieckowska Zuzanna, Szulc Sandra, Liwak Klaudia, Zroślak Angelika, Borkowska Eliza, Warmińska Sandra. Trener Grzegorz Efczyński.

{AdmirorGallery}cola58{/AdmirorGallery}

Takich turniejów są setki. Przecież tegorocznym turnieju uczestniczy 3948 zespołów – łącznie blisko 40 000 gimnazjalistów z każdego zakątka Polski. Po rozegraniu ponad 2300 meczów drugiej rundy Coca-Cola Cup w grze pozostaną 384 drużyny (256 chłopięcych i 128 dziewczęcych). Wśród nich będą broniące ubiegłorocznego tytułu reprezentantki Gimnazjum nr 48 w Warszawie, które awansowały do mazowieckiego finału wojewódzkiego. Zabraknie natomiast zwycięskiej drużyny chłopców sprzed roku, również uczniów tego samego gimnazjum, którzy odpadli w drugiej rundzie eliminacyjnej.
Finały wojewódzkie wyłonią 32 najlepsze (po 16 chłopięcych i dziewczęcych), które zagrają o zwycięstwo w Coca-Cola Cup pod okiem ambasadora turnieju, Roberta Lewandowskiego.
– Kiedy sam przed laty grałem w Coca-Cola Cup, wyjątkową atrakcją była dla mnie możliwość rywalizacji  w dużym, ogólnopolskim turnieju. W dużej mierze dzięki temu zacząłem myśleć na poważnie o karierze piłkarskiej. Wiek gimnazjalny jest kluczowy dla młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać w swojej dyscyplinie. Jestem przekonany, że w tegorocznym Coca-Cola Cup, jak co roku, zobaczymy wiele znakomitych piłkarskich talentów – powiedział Robert Lewandowski.
Udział w krajowym finale to także szansa na przeżycie niepowtarzalnej przygody. Zwycięzcy tegorocznego turnieju w nagrodę pojadą na czterodniowy obóz treningowy do Madrytu, gdzie pod okiem profesjonalnych trenerów będą szlifować swoje piłkarskie umiejętności na obiektach dziesięciokrotnego zdobywcy Pucharu Europy i Ligi Mistrzów. Obóz treningowy na obiektach legendy światowej piłki to niezapomniane przeżycie dla młodych piłkarzy. Triumfatorzy ubiegłorocznej edycji Coca-Cola Cup w nagrodę pojechali na tygodniowy obóz szkoleniowy do Rzymu. Tam pod okiem brazylijskich szkoleniowców trenowali w legendarnym ośrodku przygotowań olimpijskich „Giulio Onesti” oraz rozegrali międzynarodowy turniej. Oczywiście nie zabrakło zwiedzania. Młodzi zawodnicy zobaczyli też takie zabytki, jak Koloseum, Bazylika św. Piotra, Ołtarz Ojczyzny czy Plac Navona oraz poznali bogatą historię „Wiecznego miasta”.

Podczas wielkiego finału krajowego, a także finałów wojewódzkich w Krakowie, Warszawie, Kielcach, Lublinie i Gdańsku, dla wszystkich odwiedzających będą dostępne Strefy Aktywnego Życia. Będzie można dowiedzieć się tam, jak żyć zdrowo i aktywnie na co dzień, sprawdzić umiejętność utrzymania równowagi na równoważni czy spróbować swoich sił w różnych zabawach i dyscyplinach sportowych, jak: piłkarzyki, piłkarskie kręgle lub boule. Warto uczyć się od najlepszych – dlatego na ekranie będą wyświetlane tricki piłkarskie prezentowane przez Roberta Lewandowskiego, najlepszego obecnie polskiego piłkarza.

{AdmirorGallery}cola57{/AdmirorGallery}

– W ciągu 17 lat polskiej edycji Coca-Cola Cup w naszych rozgrywkach wzięło udział już 680 000 młodych ludzi. Dla wielu z nich, tak jak dla Roberta Lewandowskiego, był to pierwszy krok do wspaniałej sportowej kariery. Bardzo się cieszę, że Coca-Cola Cup cieszy się niesłabnącą popularnością i wciąż angażuje każdego roku prawie 40 000 młodych ludzi, dostarczając im niepowtarzalnych sportowych emocji oraz inspirując do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu z rówieśnikami – powiedziała Anna Solarek, kierownik ds. projektów sportowych w Coca-Cola Poland Services.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Burkat dlutowo Działdowo Piłka nożna sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x