Coca Cola Cup Sulejówek 2012 – Finał trochę nam nie wyszedł

W Sulejówku odbył się finałowy turniej wielkiej sportowej imprezy gimnazjalistów – Coca Cola Cup 2012. Do rywalizacji całego projektu przystąpiły  tysiące drużyn, które rozgrywały najpierw eliminacje środowiskowe, potem wojewódzkie. W Sulejówku zagrało po sześć najlepszych zespołów dziewcząt i chłopców. Dużym sukcesem był udział w decydującej rozgrywce dwóch drużyn z Warmii i Mazur: Gimnazjum z Olsztynka (dziewczęta) i Gimnazjum 12 z Olsztyna (chłopcy). Wprawdzie w ten weekend naszym reprezentantom nie powiodło się, ale przeżyli wspaniałą przygodę i godnie nas reprezentowali w wielkiej krajowej imprezie.

Dziewczęta

Zespół z Olsztynka był jedyną prawdziwie szkolną drużyna, bowiem rywalki miały w składzie zawodniczki trenujące w klubach, grające nawet na poziomie ligowym. Ale skoro udało się awansować do finału Pani Dyrektor Gimnazjum nie wahała się ani chwili i zasponsorowała pobyt dziewcząt w Sulejówku. Gimnazjalistki mogły więc wyjechać dzień wcześniej w pełni sił przystąpić do rywalizacji. Cóż, przeciwniczki okazały się dużo mocniejsze. Najważniejsze, że futbolistki z Olsztynka przeżyły piękna sportową przygodę.

Wyniki

Eliminacje:

Olsztynek – Częstochowa 1:4

Olsztynek – Konin 1:4

o 5 miejsce:

Olsztynek – Gołkowo 1:8

o 3 miejsce

Konin – Częstochowa 6:3

o 1 miejsce

Gorzów Wielkopolski – Lublin 5:0

Skład Gimnazjum z Olsztynka

Katarzyna Pieniak, Klaudia Augustin, Laura Zakrzewska, Marta Masalska, Dagmara Kaczmarczyk, Julita Jaworska, Dominika Jaworska, Monika Łapińska, Andżelika Szałkowska, Marcelina Imińska. Trener Zdzisław Dzięgielewski.

Chłopcy

Gimnazjaliści z olsztyńskiej „12” należeli do faworytów, nie pierwszy raz znaleźli się wśród najlepszych. Ale ten turniej wyraźnie im nie wyszedł. Chłopcy byli przemęczeni wieloma meczami, które ostatnio rozgrywali, brakowało tak charakterystycznej dla nich płynności w grze i radości. Stąd dopiero piąte miejsce, poniżej oczekiwań, ale z pewnością będzie jeszcze okazja do rewanżu.

Wyniki

Eliminacje

Olsztyn – szczecin 2:6

Olsztyn – Lubin 2:4

o 5 miejsce

Olsztyn – Zamość 3:1

o 3 miejsce

Białystok – Szczecin 3:0

o 1 miejsce

Lubin Poznań 4:2

Skład Gimnazjum nr 12 Olsztyn

Kamil Kotkowski, Kamil Maternik, Damian Garbacik, Filip Francuz, Patryk Chodkowski, Adam Borkowski, Mateusz Kostek, Dominik Wojciechowski, Cezary Sobolewski, Aleksander Kołakowski. Trener Janusz Czerniewicz.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x