Constract Lubawa od 0:1 do 5:2 – Worek rozwiązał się po przerwie

Zespół Constractu Lubawa pokonał w sobotę (16 października) beniaminka ekstraklasy Legię Warszawa 5:2 (1:0), po dynamicznym efektownym meczu, który miał swoją dramaturgię. Wszystko dobrze się skończyło, choć w pierwszej połowie, mimo ogromnej przewagi, lubawianie byli bezradni pod bramką przeciwnika. Na szczęście tuż przed przerwą odpowiedzieli na prowadzenie gości, a po zmianie stron przysłowiowy worek z bramkami się rozwiązał.

KS Constract Lubawa – Legia Warszawa 5:2 (1:1)

0:1 – Och (10). 1:1 – Piórkowski (19), 2:1 – Raszkowski (24), 3:1 – Raszkowski (27), 4:1 – Pedrinho (32), 4:2 – Milewski (37 karny), 5:2 – Grubalski (38)

KS Constract Lubawa: Okuniewski (Tiago) – Madziąg, Piórkowski, Silva, Raszkowski – Sendlewski, Kaniewski, Andre Luiz, Grubalski, Kriezel, Ossowski, Queiroz, Darias

Legia Warszawa: Warszawski (Santillana) – Jarosz Och, Olczak, Milewski – Tarnowski, Gliński, Grzyb, Knajdrowski, Szymczak, Turkowyd, Szafrański

Gospodarze od początku uzyskali dużą przewagę i wydawało się, że legioniści ugną się pod naporem. Ale ich bramkarz bronił wyśmienicie, nawet w beznadziejnych wydawałoby się sytuacjach. Goście ograniczali się do nieśmiałych kontr i w 10 minucie nieoczekiwanie zdobyli prowadzenie. Strzał był owszem bardzo ładny, ale winą za utratę gola trzeba obciążyć źle ustawionego Okuniewskiego. Constract nacisnął z jeszcze większą energią, miał wiele świetnych okazji, a bramkę zdobył tuż przed przerwą i to z mniej klarownej sytuacji.

Po zmianie stron legioniści nie dali już rady. Lubawianie grali znacznie skuteczniej, a rywalom z każdą minutą ubywało sił, bo w pierwszej połowie nabiegali się do woli. Po czwartej bramce Pedrihno wszystko było jasne. Trzy punkty zostały w Lubawie, gra mogła zadowolić, szkoda tylko, że zabrakło odpowiedniej skuteczności.

Futsal Leszno – Słoneczny Stok Białystok 7:3

FC Toruń – Piast Gliwice 4:2