Constract wreszcie się odnalazł – Upragnione 3:2 z mocnym rywalem

Zespół Constractu w ostatnich dniach przeżywał ciężkie chwile. Po ostatnim fatalnym występie przed własną publicznością (porażka 5:8) trzeba było szybko się zmobilizować bo w sobotę (20 listopada) lubawianie grali z rywalem z najwyższej półki – Clearexem Chorzów. Mimo kiepskiego początku wicemistrzowie Polski zdali egzamin i po twardym boju zwyciężyli 3:2 (1:1), choć wynik niepewny był do samego końca.

Constract Lubawa – Clearex Chorzów 3:2 (1:1)

0:1 – Możejko (11), 1:1 – Piórkowski (17),2:1 – Kriezel (24), 3:1 – Lara (27), 3:2 – Dewucki (35)

KS Constract Lubawa: Okuniewski, Casagrande – Luiz, Piórkowski, Raszkowski, Sendlewski, Mesa, Lara, Madziąg, Kaniewski, Ossowski, Oliveira, Grubalski, Kriezel.

Clearex Chorzów: Bednarczyk, Krzyśka – Sitko, Jankowski, Niemczyk, Salisz, Seget, Możejko, Dewucki, Brocki, Cichy, Łuszczek.

Czerwona kartka: Krzyśka (24)

Nauczka sprzed tygodnia ostudziła temperamenty gospodarzy, którzy w pewnym momencie sezonu poczuli się chyba zbyt pewnie, a w sporcie nie wolno lekceważyć przeciwnika. Do meczu z doświadczoną ekipą z Chorzowa przystąpili z mocnym postanowieniem rehabilitacji przed własna publicznością. Mimo to do goście pierwsi trafili do siatki. Na szczęście nie załamało to lubawian, którzy jeszcze przed przerwa zdołali wyrównać (Piórkowski). Po zmianie stron zaatakowali z determinacją i złamali przeciwników. Dwie zdobyte bramki dały minimalny komfort, ale oczywiście do pełni szczęścia było daleko, mając na uwadze poprzednie spotkanie i fakt, że na pięć minut przed syreną goście uzyskali kontaktowa bramkę. Tym razem gospodarze skutecznie bronili cennego zwycięstwa, a nawet mieli szanse by podwyższyć rezultat. Ale najważniejsze, że pomyślnie dobrnęli do mety.