Constract z pełną pula w Toruniu – Pod pełną kontrolą

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach ekstraklasy odnieśli zawodnicy Constractu Lubawa. Wicemistrz Polski po wygranej u siebie ze Słonecznym Stokiem Białystok, pokonał w sobotę (18 września) w Toruniu miejscowy FC Reiter 6:3 (4:2) Mecz mógł się podobać ze względu na otwartą grę z obu stron. W zespole lubawskim można jeszcze dostrzec sporo mankamentów, głównie jeśli chodzi o defensywę, ale ze słabszymi rywalami nie przynosi to większych konsekwencji.

FC Reiter Toruń – KS Constract Lubawa 3:6 (2:4)

0:1 – Raszkowski (1), 1:1 – Mikołajewicz (9), 1:2 – Marcelo (14), 1:3 – Pedrinho (17), 1:4 – Raszkowski (20), 2:4 – Garcia (20), 2:5 – Raszkowski (27), 2:6 – Sendlewski (34), 3:6 – Kaniewski (37 sam.) ,

FC Reiter Toruń: Iwański, Naparło – Wojciechowski, Gallego, Wiśniewski, Mikołajewicz, Jekiełek, Waszak, Szczepaniak, Lewandowski, Machałowski, Spychalski, Mrówczyński.

KS Constract Lubawa: S.Okuniewski, Casagrande – Madziąg, Sendlewski, Kaniewski, Fernandes, Grubalski, Piórkowski, Pedrinho, Kriezel, Luan Marcelo, Raszkowski, Lucas, J.Okuniewski.

Lubawianie już w pierwszej akcji zdobyli bramkę. Jej autorem był Jakub Raszkowski, bodaj najlepszy zawodnik tego spotkania, który jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Wprawdzie gospodarze w 9 minucie wyrównali na 1:1, ale Constract szybko opanował sytuację i uzyskał bezpieczną przewagę. Przed przerwą stracił jednak gola do szatni i o to można mieć pretensje, bowiem zawodnik Lubawy pozwolił przejąć piłkę rywalom umożliwiając im przeprowadzenie kontry. Na kilkanaście sekund przed końcem takich sytuacji należy unikać. Po zmianie stron goście szybko dołożyli dwa trafienia i pozbawili przeciwników złudzeń. Ci jednak ambitnie walczyli o jak najlepszy wynik i udało im się zmniejszyć rozmiary porażki.

Futsal Leszno – Red Dragons Pniewy 3:3

Słoneczny Stok Białystok – Clearex Chorzów 2:5

FC Toruń – Constract Lubawa 3:6

Red Devils Chojnice – Rekord Bielsko-Biała 1:8

AZS UW Wilanów (Warszawa) – AZS UG Gdańsk 6:2

LSSS Lębork – Górnik Polkowice 6:2

Dreman Opole Komprachcice – Legia Warszawa 0:3

Piast Gliwice – Futsal Team Brzeg 3:1