Cresovia Cup Górowo Iławeckie 2020 – Od skrzata do młodzika: emocje, radość, łzy…

Fot. BT

Zakończył się cykl rozgrywek halowych organizowanych przez Akademię Piłkarska Cresovia Górowo Iławeckie . Cykl dziecięco-młodzieżowych turniejów w pięciu kategoriach wiekowych jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowej zimy w mieście. Z zaproszenia korzystają czołowe kluby regionu. Rywalizacja jest bardzo atrakcyjna, dostarcza uczestnikom i kibicom mnóstwo emocji. Jest znakomitym dopełnieniem piłkarskiego roku.

Od trzech lat głównym sponsorem tytularnym, wspierającym rozgrywki młodych piłkarzy, jest firma Marges-Bud, która także w tym roku objęła swoim patronatem cykl przeprowadzonych turniejów. W tegorocznym cyklu rozgrywek udział wzięło około 300 zawodników z 10 klubów: MBKS Victoria Bartoszyce, MKS Polonia Lidzbark Warmiński, MKS Błękitni Orneta, AP Progres Lidzbark Warmiński, KS Wałsza Pieniężno, MKS Jeziorany, KKS Granica Kętrzyn, DKS Dobre Miasto, KS Polonia Pasłęk oraz gospodarze, AP Cresovia Górowo Iławeckie.

Rozegrano łącznie 75 spotkań, w czasie których strzelono 347 bramek, z czego 104 padło łupem żaków, gdzie po raz kolejny najwięcej trafień w całym cyklu zaliczył właśnie reprezentant tej kategorii wiekowej — Kornel Rydzewski z AP Progres Lidzbark Warmiński (23 bramki).

Ważnym momentem każdego turnieju była zbiórka datków, prowadzana na rzecz pomocy uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim Mai Kierul, która walczy z ciężką chorobą nowotworową.

Żródło górowo.pl

I turniej (orlik)

Klasyfikacja końcowa turnieju

1. AP Cresovia Górowo Iławeckie

2. MKS Polonia Lidzbark Warmiński

3. MBKS Victoria Bartoszyce

4. MBKS Victoria II Bartoszyce

5. AP Cresovia III Górowo Iławeckie

6. AP Cresovia II Górowo Iławeckie

Wyróżnienia indywidualne

najlepszy zawodnik: Szymon Gasperowicz (MKS Polonia Lidzbark Warmiński),

najlepszy bramkarz: Michał Iżycki (MBKS Victoria Bartoszyce),

król strzelców: Daniel Szyk (AP Cresovia Górowo Iławeckie).

Wyróżnienia indywidualne w drużynach

MKS Polonia Lidzbark Warmiński: Dominik Dworzański,

MBKS Victoria Bartoszyce: Kuba Pudełek,

MBKS Victoria II Bartoszyce: Adrian Nikraszewicz,

AP Cresovia Górowo Iławeckie: Jakub Lipski,

AP Cresovia II Górowo Iławeckie: Miron Gliński,

AP Cresovia III Górowo Iławeckie: Tomasz Wieczorek.

{AdmirorGallery}cresovia17orlik{/AdmirorGallery}

II turniej (młodzik)

Klasyfikacja końcowa turnieju

1.KS Polonia Pasłęk

2.AP Cresovia Górowo Iławeckie

3.KKS Granica Kętrzyn

4.DKS Dobre Miasto

5.MKS Błękitni Orneta

6.AP Cresovia II Górowo Iławeckie

Wyróżnienia indywidualne

Najlepszy zawodnik: Dawid Czerniec (KS Polonia Pasłęk)

Najlepszy bramkarz: Szymon Wronka (DKS Dobre Miasto)

Król strzelców: Bartek Sadlak (KKS Granica Kętrzyn)

Wyróżnienia indywidualne w drużynach

KS Polonia Pasłęk – Łukasz Szulago

AP Cresovia Górowo Iławeckie – Krzysztof Lipkiewicz

KKS Granica Kętrzyn – Bartek Sadlak

DKS Dobre Miasto – Igor Jagiełło

MKS Błękitni Orneta – Franciszek Maziuk

AP Cresovia II Górowo Iławeckie – Alan Pawłowski

{AdmirorGallery}cresovia17mlodzik{/AdmirorGallery}

III turniej (orlik młodszy)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. KS Wałsza Pieniężno.

2. AP Cresovia Górowo Ił.

3. AP Cresovia II Górowo Ił.

4. AP Progres Lidzbark Warm.

5. DKS Dobre Miasto.

6. DKS Dobre Miasto II.

Wyróżnienia indywidualne turnieju:

Najlepszy zawodnik turnieju – Kamila Wojczulanio AP Progres Lidzbark Warm.

Najlepszy bramkarz turnieju – Tomasz Wieczorek AP Cresovia Górowo Ił.

Król strzelców turnieju – Julian Witliński KS Wałsza Pieniężno

Wyróżnienia indywidualne w drużynach:

KS Wałsza Pieniężno – Oskar Trzebiński.

AP Cresovia Górowo Ił – Hubert Gołębikowski.

AP Cresovia II Górowo Ił – Jarosław Wróbel.

AP Progres Lidzbark Warm. – Michał Twardowski.

DKS Dobre Miasto – Alan Jacewicz.

DKS Dobre Miasto II – Stanisław Cieślukowski.

{AdmirorGallery}cresovia17orlikml{/AdmirorGallery}

IV turniej (żak)

Klasyfikacja końcowa turnieju

1. DKS Dobre Miasto

2. AP Progres Lidzbark Warmiński

3. MBKS Victoria Bartoszyce

4. AP Cresovia Górowo Iławeckie

5. AP Cresovia II Górowo Iławeckie

6. KS Wałsza Pieniężno

Wyróżnienia indywidualne

Najlepszy zawodnik — Krzysztof Ługiewicz (DKS Dobre Miasto)

Najlepszy bramkarz — Kamil Zajączkowski (MBKS Victoria Bartoszyce)

Król strzelców — Kornel Rydzewski (AP Progres Lidzbark Warmiński)

Wyróżnienia indywidualne w drużynach

DKS Dobre Miasto — Oliwier Surzyński

AP Progres Lidzbark Warmiński — Igor Skonieczny

MBKS Victoria Bartoszyce — Igor Dubrowny

AP Cresovia Górowo Iławeckie — Grzegorz Paluszek

AP Cresovia II Górowo Iławeckie — Dominik Gigielewicz

KS Wałsza Pieniężno — Maksymilian Matuszczak

{AdmirorGallery}cresovia17zak{/AdmirorGallery}

V turniej (skrzat)

udział: DKS Dobre Miasto, MKS Jeziorany, AP Progres Lidzbark Warmiński oraz AP Cresovia Górowo Iławeckie, MKS Jeziorany – bez klasyfikacji

{AdmirorGallery}cresovia17skrzat{/AdmirorGallery}

Dobre Miasto Górowo Iławeckie Jeziorany Kętrzyn Lidzbark Warmiński Orneta Pasłęk Pieniężno Piłka nożna sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x