Czas podsumowań w elbląskiej lidze MOSiR – Metrotest obronił tytuł

Fot. MOSiR Elbląg
Kolejny, dziesiąty już sezon Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD przeszedł do historii. Poznaliśmy już wszystkich medalistów oraz króla strzelców rozgrywek. Warto zatem prześledzić miniona kampanię i sprawdzić, co ciekawego działo się na miejscowych boiskach. O tytuł najlepszej amatorskiej ekipy w mieście rywalizowało 11 drużyn. Po rundzie jesiennej wycofał się zespół Orlikowa Ekipa, zatem jego wyniki zostały anulowane.

Spotkania rozgrywano na dwóch boiskach typu Orlik. Na przemian na obiekcie przy ul. Mickiewicza i Piłsudskiego. Pojedynki trwały dwa razy po 15 minut. Dla uczestników gra w tej lidze była połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Wszyscy oni mogli się trochę odstresować po pracy lub nauce oraz powalczyć o atrakcyjne nagrody.

W poprzednim, niedokończonym sezonie, tytuł mistrza przypadł zawodnikom Metrotestu. Oni byli zatem głównym kandydatem do kolejnego triumfu. Kilka innych zespołów jednak także mierzyło wysoko, zatem rozgrywki zapowiadały się bardzo emocjonująco. Od początku wykrystalizowała się trójka, która zdominowała ligę. W jej skład weszły oczywiście Metrotest, a także drużyny PUB Sąsiedzi i IWO Skraw Team. Pomiędzy tymi zespołami najlepiej radził sobie obrońca tytułu, co wpłynęło na jego sukces. Srebrny medal wywalczyli gracze IWO, a brązowe zdobyli Sąsiedzi. Natomiast pozostałe drużyny toczyły ze sobą w miarę wyrównany bój. W składach znajdowało się łącznie 176 zawodników, którzy wpisali się na listę strzelców 531 razy. Daje to całkiem wysoką średnią prawie 6 bramek na każde spotkanie. Najwięcej zdobyła ich ekipa Metrotestu, strzelając 84 gole. Królem strzelców został jednak zawodnik IWO – Damian Nazarek, który zaskakiwał bramkarzy aż 28 razy. Przy tym w 6 spotkaniach zdobył hat tricka. Najwięcej goli w pojedynczym starciu ustrzelili Michał Jaworski, który 5 razy zmieścił futbolówkę w siatce Elektryków oraz Adam Siemaszko z AS-TRANS w spotkaniu z Old Youngs. A najwyższe zwycięstwo w lidze zanotowali zawodnicy IWO, wygrywając z ekipą Elektryków 10:2.

Wręczenie medali i pucharów dla trzech najlepszych ekip odbędzie się 20 czerwca na Placu Jagiellończyka podczas XII Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka około godz. 13.15. Szczegóły rozgrywek, tabela, wyniki i strzelcy dostępne są na stronie mosir.elblag.eu w zakładce imprezy sportowe. Sponsorem Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów PELA jest firma HYDROBUD.

Tekst i fot. MOSiR

Ostateczna tabela

1 Metrotest 18 46 84:31

2 IWO SKRAW Team 18 38 74:31

3 PUB Sąsiedzi 18 37 59:29

4 EL Skład 18 28 46:50

5 Elektrycy 18 23 54:68

6 Old Youngs 18 21 43:62

7 Kamel Team 18 20 39:67

8 AS-TRANS 18 17 60:68

9 PBG Jankowiak Baltic Sun 18 17 48:75

10 AKS Stokrotki 18 12 41:67

11 Orlikowa Ekipa* 0 0 0:0

Snajperzy

1 Nazarek Damian (IWO Skraw Team) 28

2 Nowicki Tomasz (AS-TRANS) 25

3 Jaworski Michał (PBG Jankowiak Baltic Sun) 21

4 Prusak Radosław (Metrotest) 20

5 Siemaszko Adam (AS-TRANS) 15

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Piłka nożna sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x