Don Bosco Cup (2003 i 2005) Ostróda 2014 – Gospodarze i Gedania Gdańsk

W sobotę (20 grudnia) i niedzielę w hali Ostródzkiego Sportu i Rekeacji odbyły się Halowe Turnieje Piłki Nożnej DON BOSCO CUP roczników: 2003 i 2005. W starszej kategorii główne trofeum zdobyli gospodarze turnieju Don Bosco Ostróda, którzy w finale pokonali po rzutach karnych UKS Gol Brodnica 0-0 (5-4 k). W młodszej zwyciężyła Gedania Gdańsk po zwycięstwie w finale nad GKS Wikielec 4:0.

Rocznik 2003

W turnieju wzięło udział 10 zespołów w tym dwa ostródzkie zespoły podopiecznych Macieja Czerkawskiego z Don Bosco Ostróda. We wstępnej fazie imprezy drużyny podzielono na dwie grupy (obowiązywał system każdy z każdym), następnie odbyła się faza pucharowa (ćwierćfinały półfinały i mecze o poszczególne miejsca).Główne trofeum zdobyli gospodarze turnieju Don Bosco Ostróda, którzy w finale pokonali po rzutach karnych UKS Gol Brodnica 0-0 (5-4 k). Trzecie miejsce miejsce przypadło drużynie Stomilu Olsztyn po zwycięstwie nad Naki Olsztyn 3-0. Królem strzelców turnieju został Jakub Szpakowski – Olimpia Elbląg (7 bramek), natomiast najlepszym bramkarzem zawodów wybrano Oskara Chmielewskiego z Don Bosco Ostróda

Wyniki

Grupa A

Don Bosco I Ostróda – GKS Wikielec 2-0

Concordia Elbląg – Naki Olsztyn 2-2

Don Bosco I Ostróda – Rozstaje Gdańsk 1-2

GKS Wikielec – Concordia Elbląg 1-0

Naki Olsztyn – Rozstaje Gdańsk 0-2

Don Bosco I Ostróda – Concordia Elbląg 2-1

GKS Wikielec – Rozstaje Gdańsk 0-1

Don Bosco I Ostróda – Naki Olsztyn 0-1

Concordia Elbląg – Rozstaje Gdańsk 0-0

GKS Wikielec – Naki Olsztyn 0-1

Tabela

1 Rozstaje Gdańsk 4 10 5:1

2 Naki Olsztyn   4 7 4:4

3 Don Bosco I Ostróda 4 6 5:4

4 GKS Wikielec 4 3 1:4

5 Concordia Elbląg 4 2 3:5

Grupa B

Victoria Bartoszyce – Don Bosco II Ostróda 1-7

Stomil Olsztyn – Olimpia Elbląg 0-5

Victoria Bartoszyce – Gol Brodnica 0-7

Don Bosco II Ostróda – Stomil Olsztyn 2-2

Olimpia Elbląg – Gol Brodnica 1-1

Victoria Bartoszyce – Stomil Olsztyn 0-3

Don Bosco II Ostróda – Gol Brodnica 0-1

Victoria Bartoszyce – Olimpia Elbląg 0-1

Stomil Olsztyn – Gol Brodnica 0-3

Don Bosco II Ostróda – Olimpia Elbląg 1-4

Tabela

1 Gol Brodnica 4 10 12:1

2 Olimpia Elbląg 4 10 11:2

3 Don Bosco II Ostróda 4 4 10:8

4 Stomil Olsztyn 4 4 5:10

5 Victoria Bartoszyce 4 0 1:18

Play off

Ćwierćfinały

Rozstaje Gdańsk – Stomil Olsztyn 0-1

Naki Olsztyn – Don Bosco II Ostróda 2-0

Don Bosco I Ostróda – Olimpia Elbląg 1-1 (4-3k)

GKS Wikielec – Gol Brodnica 0-4

Strefa 5/8

Rozstaje Gdańsk – Olimpia Elbląg 1-0

Don Bosco II Ostróda – GKS Wikielec 2-3

Strefa 1/4

Stomil Olsztyn – Don Bosco I Ostróda 1-3

Naki Olsztyn – Gol Brodnica 0-5

Mecz o miejsce 9 – 10

Concordia Elbląg – Victoria Bartoszyce 4-2

Mecz o miejsce 7 – 8

Olimpia Elbląg – Don Bosco II Ostróda 3-1

Mecz o miejsce 5 – 6

Rozstaje Gdańsk – GKS Wikielec 0-0 (3-2 K)

Mecz o miejsce 3-4

Stomil Olsztyn – Naki Olsztyn 3-0

Finał

Don Bosco I Ostróda – Gol Brodnica 0-0 (5-4k)

Klasyfikacja końcowa Don Bosco Cup r.2003 :

1. Don Bosco I Ostróda

2. UKS GOL Brodnica

3. OKS Stomil Olsztyn

4. Naki Olsztyn

5. Rozstaje Gdańsk

6. GKS Wikielec

7. ZKS Olimpia Elbląg

8. Don Bosco II Ostróda

9. Concordia Elbląg

10. Victoria Bartoszyce

{AdmirorGallery}donbosco49{/AdmirorGallery}

Rocznik 2005

Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów w tym dwa ostródzkie zespoły Sokół Ostróda i gospodarze wszystkich cyklów Don Bosco Ostróda. We wstępnej fazie imprezy drużyny podzielono na dwie grupy (obowiązywał system każdy z każdym), następnie odbyła się faza pucharowa (ćwierćfinały półfinały i mecze o poszczególne miejsca).Główne trofeum zdobyli 9-latkowie Gedanii Gdańsk, którzy w finale pokonali GKS Wikielec 4-0. Trzecie miejsce miejsce przypadło podopiecznym Grzegorza Sobotki z Don Bosco Ostróda Stomilu Olsztyn po zwycięstwie nad Concordią Elbląg 1-0

Królem strzelców turnieju został Maksymilian Radziński ( GKS Wikielec ) natomiast najlepszym bramkarzem zawodów wybrano Michała Tyburskiego z Concordii Elbląg

Wyniki

Grupa A

Concordia Elbląg – Naki Olsztyn 1-0

Don Bosco I Ostróda – GKS Wikielec 2-5

Don Bosco I Ostróda – Constract Lubawa 2-0

GKS Wikielec – Concordia Elbląg 1-1

Naki Olsztyn – Constract Lubawa 0-0

Don Bosco I Ostróda – Concordia Elbląg 2-3

GKS Wikielec – Constract Lubawa 3-0

Don Bosco I Ostróda – Naki Olsztyn 3-1

Concordia Elbląg – Constract Lubawa 3-0

GKS Wikielec – Naki Olsztyn 4-0

Tabela

1 GKS Wikielec 4 10 13:3

2 Concordia 4 10 8:3

3 Don Bosco Ostróda 4 6 10:9

4 Naki Olszytn 4 1 1:8

5 Constract Lubawa 4 1 0:8

Grupa B

Sokół Ostróda – Frendo Dywity 2-0

Stomil Olsztyn – Szkółka Piłkarska Elbląg 2-0

Sokół Ostróda – Gedania Gdańsk 1-1

Frendo Dywity – Stomil Olsztyn 2-2

Szkółka Piłkarska Elbląg – Gedania Gdańsk 1-8

Sokół Ostróda – Stomil Olsztyn 1-1

Frendo Dywity – Gedania Gdańsk 3-4

Sokół Ostróda – Szkółka Piłkarska Elbląg 2-1

Stomil Olsztyn – Gedania Gdańsk 0-3

Frendo Dywity – Szkółka Piłkarska Elbląg 2-2

Tabela

1 Gedania Gdańsk 4 10 16:5

2 Sokół Ostróda 4 8 6:3

3 Stomil Olsztyn 4 5 5:6

4 Fraendo Dywity 4 2 7:10

5 Szkółka Piłkarska Elbląg 4 1 4:14

Play off

Ćwierćfinały

Gks Wikielec – Dywity 3-0

Concordia – Stomil   1-1

Don Bosco I – Sokół Ostóda 1-0

Naki Olsztyn – Gedania Gdańsk 0-0 (0-2k)

Strefa 5/8

Dywity – Sokół   2-1

Stomil – Naki 0-8

Strefa 1/4

Gks Wikielec – Don Bosco Ostróda 0-0 (2-1k)

Concordia – Gedania 0-0 (0-2k)

Mecz o miejsce 9 – 10

Constract Lubawa – Szk.Piłk. Elbląg 1-0

Mecz o miejsce 7 – 8

Sokół – Stomil 3-0

Mecz o miejsce 5 – 6

Dywity – Naki 4-1

Mecz o miejsce 3-4

Don Bosco – Concordia 1-0

Finał

Wikielec – Gedania 0-4

Klasyfikacja końcowa Don Bosco Cup rocznika 2005

1. Gedania Gdańsk

2. Gks Wikielec

3. Don Bosco Ostróda

4. Concordia Elbląg

5. Frendo Dywity

6. Naki Olsztyn

7. Sokół Ostróda

8. Stomil Olsztyn

9. Constact Lubawa

10. Szkółka Piłkarska Elbląg

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

bartoszyce Dywity Elbląg Olsztyn Ostróda Piłka nożna Wikielec

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x