Don Bosco Cup Ostróda 2012 – Trzynaście bramek Kacpra, ale złota Łukasza

W sobotę (20 października) na stadionie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Ostródzie odbył się Turniej Piłki Nożnej chłopców z rocznika 2002 im. Janusza Korczaka - DON BOSCO CUP 2012. W zmaganiach 10-latków wystąpiło dziesięć silnych zespołów z Warmii i Mazur oraz jedna drużyna z województwa mazowieckiego a także zespół z Rosji, co ostatecznie przybrało formę turnieju międzynarodowego. W wielkim finale zagrali młodzi futboliści UKS Naki i goście z Olimpii Gwardiejsk. Zwycięstwo odnieśli olsztynianie 1:0 i oni sięgnęli po główce trofeum.

 

We wstępnej fazie imprezy drużyny podzielono na dwie grupy (obowiązywał system każdy z każdym), następnie odbyła się faza pucharowa (ćwierćfinały półfinały i mecze o poszczególne miejsca). Główne trofeum zdobyli młodzi piłkarze UKS Naki Olsztyn, którzy w finale pokonali rosyjską Olimpię Gwardiejsk 1:0.  Trzecie miejsce przypadło zawodnikom Olimpii 2004 Elbląg, którzy w ostatniej minucie spotkania wygrali 1:0 z gospodarzami turnieju Don Bosco Ostróda.

Jednym z gości turnieju DON BOSCO CUP, który zaszczycił swoją obecnością był Pan Andrzej Dawidziak – trener bramkarzy dorosłej reprezentacji Polski, który z uwagą przyglądał się rywalizacji młodych zawodników. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Strzelono w nim 109 bramek w 33 meczach a większość spotkań była bardzo zacięta. Wszyscy zawodnicy i trenerzy wyjechali z Ostródy zadowoleni i obdarowani nagrodami oraz licznymi upominkami.

Królem strzelców został Kacper Zielski (Naki Olsztyn)- 13 bramek najlepszy bramkarzem Nikita Karabasher (Olimpia Gwardiejsk). Puchar Fair Play ufundowany przez prezesa SALOS Don Bosco Ostróda ks.Thomasa Zielonka odebrała drużyna MKS Mławianka Mława.

Tabele po eliminacjach

GRUPA A

1. Don Bosco Ostróda 10 pkt.

2. Olimpia 2004 Elbląg 7 pkt.

3. Stomil Olsztyn 6 pkt.

4. Jezdynka Nidzica 4 pkt.

5. MKS Jeziorany 1 pkt.

GRUPA B

1. Naki Olsztyn 12 pkt.

2. Olimpia Gwardiejsk 7 pkt.

3. Mławianka Mława 7 pkt.

4. Legia Bart-Bartoszyce 3 pkt.

5. Sokół Ostróda 0 pkt.

Ćwierćfinały:

Don Bosco Ostróda – Legia-Bart Bartoszyce 4:0

Olimpia 2004 Elbląg – Mławianka Mława 1:1 (3:1 k)

Stomil Olsztyn – Olimpia Gwardiejsk 0:4

Jedynka Nidzica – Naki Olsztyn 0:3

Półfinały:

Don Bosco Ostróda – Olimpia Gwardiejsk 0:2

Olimpia 2004 Elbląg – Naki Olsztyn 1:4

Mecz o miejsce 9:

Sokół Ostróda -MKS Jeziorany 6:0

Mecz o miejsce 7:

Stomil Olsztyn – Jedynka Nidzica 3:0

Mecz o miejsce 5:

Legia-Bart Bartoszyce – Mławianka Mława 3:2

Mecz o miejsce 3:

Don Bosco Ostróda – Olimpia 2004 Elbląg 0:1

Finał:

Olimpia Gwardiejsk – Naki Olsztyn 0:1

Klasyfikacja końcowa:

1. Naki Olsztyn

2. Olimpia Gwardiejsk

3. Olimpia 2004 Elbląg

4. Don Bosco Ostróda

5. Legia-Bart Bartoszyce

6. Mławianka Mława

7. Stomil Olsztyn

8. Jedynka Nidzica

9. Sokół Ostróda

10. MKS Jeziorany

Król strzelców: Kacper Zielski (Naki Olsztyn)

Najlepszy bramkarz: Nikita Karabasher (Olimpia Gwardiejsk)

PUCHAR FAIR PLAY: Mławianka Mława

{AdmirorGallery}bosco23{/AdmirorGallery}

Piękna seria Naki!

Jak wyglądał ten turniej z punktu widzenia Naki?

Zespół Naki poradził sobie znakomicie, wygrywając kolejno 4 mecze w grupie: z Sokołem Ostróda 5:1, Mławianką Mława 5:0, Olimpią Gwardiejsk 1:0 i Legią-Bart Bartoszyce 2:0. W meczu z Mławianką Mława niespotykanym wyczynem wykazał się Kacper Zielski, zdobywając wszystkie 5 bramek!! W ćwierćfinale zespół Naki pewnie pokonał Jedynkę Nidzica 3:0. W półfinale spotkanie z aktualnym wicemistrzem województwa Olimpią 2004 Elbląg i wygrana 4:1. Był to doskonały rewanż za przegraną w turnieju w Bartoszycach z czerwca 2012 roku.

W wielkim finale ponowne spotkanie z bardzo dobrym zespołem z Obwodu Kaliningradzkiego, który do spotkania z nami w turnieju radził sobie doskonale. Mecz był niezwykle zacięty, zespół rosyjski zagrał pressingiem, Naki Olsztyn miało problemy ze skutecznym wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Lecz po kilku minutach wszystko wróciło do normy i Naki zagrało to co robiło do tej pory, czyli szybki odbiór piłki i dokładny atak na bramkę przeciwnika. Bohaterem drużyny Naki został Łukasz Rytelewski, który w ostatnich minutach spotkania, przełożył piłkę z prawej nogi na lewą w prawej części boiska i pięknym strzałem w dalszy róg bramki zdobył jedynego gola tego finału!! Drużyna odebrała puchar i nagrody rzeczowe. Królem strzelców został Kacper Zielski – 13 bramek w turnieju. Naljepszym zawodnikiem zespołu został uznany Łukasz Rytelewski. Inna drużyna z naszego miasta, Stomil Olsztyn, zajęła 7 miejsce. Jako ciekawostkę można dodać, że drużynę Rosjan prowadził trener Wiktor Karman, który przed kilkoma laty w swojej karierze trenerskiej prowadził I zespół seniorów OKS Stomil Olsztyn.

Jest to kolejny duży sukces w ciągu ostatnich 3 tygodni. Poprzednio drużyna zanotowała zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju Rona Cup w Ełku.

Kadra złotego zespołu:

Konrad Gotowski – Szymon Nakielski, Kuba Chojnowski, Kuba Kapuściński, Kacper Wasilewski, Łukasz Rytelewski, Kacper Zielski, Filip Dymerski, Grzegorz Zdrada i Michał Korostyński. Trener Kuba Kacperski.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x