Dublet Warszawy w Coca Cola Cup 2014 – Nasi daleko, ale zobaczyli wielki świat…

Zakończył się czterodniowy finał Coca-Cola Cup na Plaży Miejskiej w Gdyni. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie i uczennice Gimnazjum nr 48 w Warszawie. Zespoły z Warmii i Mazur (Gimnazjum Burkat – dziewczęta i Gimnazjum nr 2 Działdowo – chłopcy) tym razem daleko - w strefie 13/16, ale młodzi sportowcy przeżyli wiele niezapomnianych chwil, zobaczyli wielki świat...

Tysiące gdynian i turystów wspólnie kibicowało młodym piłkarzom, oglądało mecze Mistrzostw Świata FIFA 2014 i spędzało czas w Strefie Aktywnego Życia. Tegoroczny finał Coca-Cola Cup był wielkim świętem sportu i futbolu. Na Plaży Miejskiej powstało boisko z naturalną trawą i trybunami na 1.200 osób oraz Strefą Aktywnego Życia z boiskami do piłki plażowej i atrakcjami dla całych rodzin. Głównym punktem programu była rywalizacja gimnazjalistów z całej Polski o mistrzowski tytuł i wyjazd do Rzymu na obóz treningowy ze szkoleniowcami z Brazylii. Przez cały piątek młodzi zawodnicy rywalizowali na płycie głównej Stadionu Miejskiego w Gdyni, a decydujące mecze rozegrano w sobotę na Plaży Miejskiej. Złote medale wywalczyli chłopcy i dziewczęta z Gimnazjum nr 48 w Warszawie. Chłopcy w finale pokonali 4:2 kolegów ze Społecznego Gimnazjum Sportowego w Krakowie. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łodzi, którzy w bardzo wyrównanym pojedynku zwyciężyli 2:1 rywali z Gimnazjum Sportowego nr 1 w Szczecinie. Tytuł króla strzelców i koszulkę z autografem Andresa Iniesty od Powerade otrzymał Oskar Trzepacz z Gimnazjum nr 38 we Wrocławiu. Najlepszy bramkarz, Patryk Rydz z SMS Łódź, w nagrodę dostał konsolę PlayStation od Sony, partnera technologicznego Wielkiego Finału.

Równie emocjonująca była rywalizacja w kategorii dziewcząt. Warszawianki wygrały 2:1 z Pierwszym Społecznym Gimnazjum z Gdyni, strzelając decydującą bramkę w ostatnich minutach spotkania. W meczu o trzecie miejsce ubiegłoroczne mistrzynie, Gimnazjum Społeczne nr 2 z Gorzowa Wielkopolskiego, pokonało Gimnazjum Społeczne nr 76 z Krakowa 2:0. Za najlepszą bramkarkę uznano Weronikę Krawczyk z Warszawy, a królową strzelczyń została Sylwia Paczyńska z Gimnazjum Szkoły Mistrzostwa Sportowego nr 6 w Koninie.

A jak grały zespoły z Warmii i Mazur?. Dziewczęta z Burkatu w eliminacjach toczyły zacięte boje. Decydujący okazał się mecz z Kochanowicami (woj. śląskie) przegrany w dość pechowych okolicznościach 1:2. W dwóch pozostałych spotkaniach grupowych podopieczne trenera Grzegorza Efczyńskiego pokonały Zgierz 4:1 i uległy zespołowi z Gołkowa (kujawsko-pomorskie) 0:2. Zajęły 3 miejsce co zepchnęło je do strefy 9/16. P drugiej części turnieju najpierw przegrały z SMS Szczecin 0:2 (na początku meczu kontuzji doznała czołowa zawodniczka Burkatu), następnie pokonały rywalki z Podkarpacia 1:0 i w meczu o 13 miejsce poniosły porażkę ze Zgierzem 0:1, zajmując ostatecznie 14 lokatę.

Chłopcom z Działdowa nie wiodło się w tym turnieju. Toczyli wprawdzie wyrównane boje, ale niestety schodzili z boiska pokonani. W grupie zremisowali z Bydgoszczą 1:1, a następnie przegrali z Kluczborkiem 2:3 i Wrocławiem 1:4. W fazie pucharowej nie sprostali przeciwnikom i wylądowali na 16 miejscu. Trzeba jednak podkreślić, że nasi reprezentanci zmierzyli siły z zespołami, które trenują piłkarsko w dużo większym wymiarze i w zupełnie innych warunkach. Ważne, że przeżyli piękna przygodę, a znaleźli się w ekskluzywnym gronie najlepszych ekip w kraju.

Wielki Finał Coca-Cola Cup 2014 był jednak przede wszystkim festiwalem sportu. Tysiące odwiedzających udało się przekonać, że aktywność fizyczna jest ważnym elementem życia i powodem do szczęścia.

„Tegoroczna edycja Coca-Cola Cup była wielkim sukcesem – podsumowuje Anna Jakubowski, dyrektor operacyjna firmy Coca-Cola na Polskę i kraje bałtyckie. – Ale to nie tylko rozgrywki piłkarskie. To jeden z głównych projektów, dzięki którym przekonujemy ludzi, jak ważne jest zdrowe i aktywne życie. Dzięki Strefom Aktywnego Życia pokazujemy, jak można aktywnie spędzić czas z rodziną i kreujemy pozytywne nawyki. Jako Coca-Cola wspieramy ponad 250 programów sportowych w stu krajach na całym świecie. W ubiegłym roku w samej tylko Polsce zaktywizowaliśmy blisko 900.000 osób.”

Rolę sportu w życiu codziennym podkreślał też Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdynia, które było partnerem Wielkiego Finału. „Gdynia jest miastem, w którym nie tylko wspiera się sport profesjonalny, lecz także kładzie duży nacisk na promocję aktywności fizycznej wśród samych mieszkańców – mówił Prezydent na towarzyszącym rozgrywkom panelu dyskusyjnym. – Wyrazem tego są liczne projekty sportowe skierowane do gdyńskiej społeczności. Ich podstawowym założeniem jest uniwersalność. To oznacza, że zależy nam, aby spełniały potrzeby każdego, bez względu na wiek, kondycję czy zainteresowania.”

Swoimi wspomnieniami związanymi z Coca-Cola Cup dzielił się też gość specjalny finału, Robert Lewandowski. „Turniej Coca-Cola Cup to ważny element mojej młodości. Dwukrotnie brałem w nim udział i zawsze ciepło o nim myślę. Staram się pokazywać młodym ludziom, że mogą pójść w moje ślady i też mają szansę na międzynarodową karierę. Ale wiadomo, że nie wszyscy mogą zostać profesjonalnymi sportowcami. Dlatego jeszcze ważniejsze jest dla mnie przekonywanie młodych ludzi, że sport jest ważny. Mam poczucie, że jestem ambasadorem projektu promującego aktywny styl życia, czyli inicjatywy wykraczającej daleko poza turniej gimnazjalny.”

Wielki Finał Coca-Cola Cup 2014 zgromadził na Plaży Miejskiej tysiące entuzjastów sportu. W czwartek i piątek odwiedzający wspólnie mogli oglądać pierwsze mecze Mistrzostw Świata FIFA w Brazylii, a od piątku w Strefie Aktywnego Życia każdy mógł skorzystać z bezpłatnych konsultacji z ekspertami Polskiego Towarzystwa Dietetyki, rozegrać turniej w piłkarzyki, zmierzyć się z kolegami w rywalizacji w piłce plażowej i przekonać się, że ruch naprawdę daje szczęście. Na odwiedzających czekały też konkursy z nagrodami.

Partnerem Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014 jest Miasto Gdynia. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Partnerem merytorycznym programu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki, natomiast partnerami technicznymi, firma adidas, T-Mobile, Sony i Subway.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.cocacolacup.pl oraz na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/cocacolacuppolska

{AdmirorGallery}cola133{/AdmirorGallery}

O ZAANGAŻOWANIU COCA-COLA W SPORT:

Coca-Cola już od ponad stu lat wspiera dyscypliny sportowe. Przez ten czas zaangażowała się w wiele różnorodnych międzynarodowych, krajowych i lokalnych imprez sportowych. Wspierała między innymi Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej i Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata. Poprzez swoje programy marketingowe i komunikacyjne Coca-Cola promuje wartości sportowe i podkreśla duże znaczenie aktywności fizycznej.

Coca-Cola wspiera Ruch Olimpijski od 1928 roku i jest najstarszym korporacyjnym partnerem Igrzysk. Cenimy sobie wartości, jakie przyświecają Ruchowi Olimpijskiemu, takie jak przyjaźń, dążenie do doskonałości i szacunek. Dlatego staramy się być odpowiedzialnym sponsorem i wykorzystywać nasze zaangażowanie w Olimpiadę do motywowania ludzi na całym świecie, aby zmienili swoje zachowania.

Coca-Cola od ponad 80 lat, a dokładniej od Mistrzostw Świata FIFA w Urugwaju w 1930 r., związana jest także z piłką nożną. Jest najstarszym partnerem korporacyjnym FIFA, z którą współpracuje od 1978r. Od 1988 roku Coca-Cola współpracuje też z UEFA jako Oficjalny Sponsor Mistrzostw Europy. Coca-Cola angażuje się w futbol na każdym poziomie – sponsoruje największe imprezy piłkarskie, jak Mistrzostwa Świata czy UEFA EUROTM, ale też realizuje w ponad 100 krajach liczne turnieje piłkarskie dla młodzieży, w tym Coca-Cola Cup.

Coca-Cola sponsoruje ponad 250 programów promujących sport i aktywność fizyczną w ponad 100 krajach na całym świecie. W Polsce przykładami takich programów jest jeden z największych i najstarszych turniejów piłkarskich dla młodzieży Coca-Cola Cup, w którym do tej pory uczestniczyło prawie 640 tysięcy młodych ludzi oraz program Lider Animator, który nagradza finansowo najciekawsze projekty, mające na celu zachęcać lokalne społeczności, w tym młodzież do aktywnego życia. W ciągu dwóch edycji program wsparł 46 projektów z całej Polski na łączną wartość ponad 460 000 złotych, aktywując tym samym blisko 80 000 osób.

O FIRMACH Z SYSTEMU COCA-COLA:

System Coca-Cola w Polsce reprezentują firmy Coca-Cola Poland Services Spółka z o.o. oraz Coca-Cola HBC Polska. Coca-Cola Poland Services to spółka-córka The Coca-Cola Company, właściciela wiodących marek napojów bezalkoholowych, obecnych w ponad 200 krajach świata. Coca-Cola HBC Polska to oddział Coca-Cola Hellenic Bottling Company, będącej pod względem sprzedaży drugim na świecie rozlewcą napojów The Coca-Cola Company, docierającym do ponad 560 milionów konsumentów. Wśród marek firm dostępnych na naszym rynku figurują: Coca-Cola, Coca-Cola light, Coca-Cola Zero, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Lift, Kinley Tonic, napój izotoniczny Powerade, Powerade Zero, soki, nektary i napoje owocowe Cappy, wody mineralne Kropla Beskidu i Multivita z ujęcia Kropla Minerałów, napoje energetyzujące Burn i Monster Energy oraz herbaty mrożone Nestea. Firmy z systemu Coca-Cola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych i zatrudniają 2700 osób. Od 1991 r. firmy te zainwestowały w Polsce ponad 500 milionów dolarów.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Burkat Coca cola cup Działdowo Piłka nożna

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x