Dumni w OKS 1945, Jezioraku i Vęgorii – Kadrowicze to zaszczyt, ale…

To, że mamy w regionie zdolną młodzież piłkarską, wiemy od dawna. Nie potrafimy niestety tego w pełni wykorzystać. Albo chłopcy jeszcze w wieku nastu lat korzystają z ofert większych ośrodków lub klubów po czym zazwyczaj giną w tłumie, albo nie rozwijają umiejętności na miarę swojego talentu u nas na Warmii i Mazurach . Przez wiele lat  z rokujących nadzieję zawodników nie udało się stworzyć teamu, który awansowałby przynajmniej do I ligi. Składa się na to wiele przyczyn, o czym wielokrotnie pisaliśmy.

 

 W naszych klubach od dawna panuje minimalizm. Może i działacze mają jakieś ambicje i wygłaszają je wszem i wobec, co do zawodników nie mam wątpliwości. Uciekać z regionu i zarabiać większe pieniądze – to ich motto życia. Udaje się to nielicznym, inni wtapiają się w drugo czy trzecioligową szarzyznę i  korzystają z przywileju stypendysty samorządu lub prywaciarza. W sumie też niezły układ w okolicznościach kiedy w piłkę gra się co najwyżej przeciętnie.

 Czemu służy ten przydługi wstęp? Otóż w październiku z reprezentacjami narodowymi różnych roczników zetknęli się kolejni młodzi piłkarze Warmii i Mazur. Karol Żwir z OKS 1945 (wychowanek MKS Korsze) wystąpił w dwóch spotkaniach międzypaństwowych z Rumunią (0:3 i 1:1), jego młodszego kolegę Oskara Zawadę zaproszono na konsultacje kadry U15, z kolei Arkadiusz Kuciński (Jeziorak Iława) i Dominik Kun (Vęgoria Węgorzewo) otrzymali powołanie na zgrupowanie szkoleniowe kandydatów do reprezentacji Polski U18.

Trudno się nie cieszyć, tylko co będzie dalej?

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x