Dziesięciolatki w akcji – Talenty z Pisza i Ełku

Sezon halowy w piłce nożnej do raj dla najmłodszych.  Każdy weekend obfituje w tysiące turniejów, a największym powodzeniem cieszy się rywalizacja dziesięciolatków. Małe boiska, idealnie równa nawierzchnia sprzyjają doskonaleniu techniki gry, a wszystko odbywa się w ogniu rywalizacji. Cieszy nas fakt, że w silnie obsadzonych imprezach nieźle radzą sobie młodzi futboliści z Warmii i Mazur

 

W Grajewie odbył się Memoriał Wojciecha Chylińskiego, którym uczestniczyły zespoły żaków (rocznik 2000) z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Bezkonkurencyjni okazali się piłkarze Huraganu Pisz,

W rozgrywkach grupowych Huragan pokonał MOSiR Grajewo 1:0, Olimpię Zambrów 1:0 i II drużynę Sokoła Biała Piska 9:0. W finale spotkał się z I drużyną Sokoła Biała Piska i po strzale Szymona Wiertka zapewnił sobie zwycięstwo w tym turnieju. Specjalną nagrodę otrzymała Martyna Cwalińska z HURAGANU, jedyna dziewczyna w turnieju, za umiejętności sportowe oraz postawę fair play.

Skład drużyny: bramkarz: Marcin Gentek,/bez straty bramki/, Cwalińska Martyna, Baczewski Kuba, Czupryński Simon, Wiertek Szymon, Rutkowski Grzegorz, Piątek Bartłomiej, Blok Kuba oraz Małecki Adam. Trenerem druzyny jest Jan Pupek.

Był to pierwszy start Pisza w tym turnieju ale od następnego roku ta impreza wejdzie na stałe do kalendarza imprez LUKS HURAGAN Pisz.

Wyniki meczów finałowych:

o 5 miejsce: Olimpia Zambrów – Warmia Grajewo 0 : 0 , karne 3 : 0.

o 3 miejsce: MOSiR Grajewo – RONA 03 Ełk 6 : 1,

o 1 miejsce : Huragan Pisz – Sokół Biała Piska 1 : 0.

Siódme miejsce w turnieju zajął Sokół II Biała Piska

W Suwałkach – W cieniu Litwinów

Młodzi Litwini z FK Vytis wygrali turniej o Puchar Prezydenta Suwałk. W finale pokonali 5:0 BSP Jagiellonię Białystok. W czołówce na piątym i szóstym miejscu zakończyły impreze zespoły z Warmii i Mazur: Rona 03 Ełk i Rominta Gołdap. Turniej miał bardzo uroczystą oprawę, wszystkie zespoły otrzymały nagrody, a najlepsi okazałe puchary i statuetki.. Były też wyróżnienia indywidualne..

„.Końcowa klasyfikacja:
1. FK Vytis
2. BSP Jagiellonia Białystok
3. Korona HiD Ostrołęka
4. MOSP Jagiellonia Białystok
5. Rona 03 Ełk
6. Rominta Gołdap
7. FK Kowno
8. OSiR Wigry Suwałki
9. MOSP II Jagiellonia Białystok
10. Wigry Suwałki
11. Zihard Augustów
12. Alytus
13. Szkółka Piłkarska Suwałki rocznik 2001

 

Rona 03 Ełk (rocznik 1999) wygrywa w Piątnicy

 

Drużyna UKS Rona 03 Ełk (rocznik 1999) wygrała turniej w Piątnicy. Ełczanie grali efektownie i skutecznie. Odnieśli cztery zwycięstwa, ulegli tylko drużynie z Łomży 0:2

Zespół Rony 03 zagral w składzie:Kaźmierczyk – Malinowski, Kusiuk, Staniszewski, Żuryński, Majder, Lebiedziński, Kalinowski, Wielgat, Szymczyk.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Artur Kusiuk.

 

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1 Rona 03 Ełk

2 Forty Piątnica

3 MŁKS 1926 Łomża

4 Narew I Ostrołęka

5 Narew II Ostrołęka

6 MOSiR Bielsk Podlaski

 

 

 

.


!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x