Dziewczyny Elwo Etna wierzyły do końca – W nagrodę są brązowe medale MP

Po porażce na własnym boisku 0:1 z AZS UAM Poznań  piłkarki Elwo Etna z Elbląga były w niełatwej sytuacji przed rewanżem. By zdobyć brązowy medal Mistrzostw Polski kobiet w futsalu musiały w stolicy Wielkopolski odrobić straty, a wiadomo, że podróż i obca hala nie zawsze sprzyjają dobrym występom. Nie w przypadku elblążanek, które wierzyły w medal i cel w pełni zrealizowały. W Poznaniu zagrały ofensywnie, bez cienia respektu i rozgromiły wręcz akademiczki 5:1. W nagrodę są brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski. Gratulujemy i dziękujemy!

AZS UWM Poznań –Elwo Etna Elbląg 1:5 (0:3)

0:1 – Anna Rogacka (5), 0:2 Karolina Orłowska (15), 0:3 – Karolina Orłowska (17), 0:4 – Marta Stasiulewicz (28), 1:4 (35), 1:5 – Agnieszka Kopka (38)

Elwo Etna: Gawryołek – Orłowska, Zaleszczenko, Rogacka, Gniadek, Kopka, Proch, Miszke, Szpera, Rucińska, Stasiulewicz, Michalec

Każdy dzień pracował na korzyść zespołu Elwo Eetna, który miał słabsze występy przede wszystkim na skutek kontuzji czołowych zawodniczek. Piłkarki się podleczyły, „złapały” formę i w Poznaniu pokazały co potrafią. Wszelkie nadzieje akademiczek na medal rozwiały już w pierwszej części spotkania. Od pierwszych minut opanowały sytuację i rządziły na boisku. Anna Rogacka dość szybko wyrównała straty z Elbląga, a później najlepsza na boisku Karolina Orłowska przypieczętowała przewagę Etny dwiema kolejnymi bramkami.

Po przerwie elblążanki nie musiały się już tak angażować, ale jak na medalistki MP przystało zdobyły jeszcze dwa gole, kończąc rywalizacje pięknym akcentem.