Dziewczyny już na mecie makroregionu – Awans juniorek młodszych

Zakończyły się makroregionalne rozgrywki piłkarskie dziewcząt, które rywalizują o Mistrzostwo Polski reprezentacji wojewódzkich. Regulamin jest podobny do turniejów chłopców o puchary: Górskiego, Kuchara, Michałowicza i Deyny. Z dwóch naszych zespołów awans do imprezy głównej wywalczyły juniorki młodsze, które wygrały grupę. Młodziczki zajęły trzecią lokatę i zakończyły udział ma makroregionie.

 Obie reprezentacje Warmii i Mazur dziewcząt walczyły na tym etapie rozgrywek z województwami: mazowieckim, podlaskim i kujawsko-pomorskim.

Juniorki młodsze prowadzone przez Krzysztofa Suchwałko rundę jesienną zakończyły z kompletem punktów, wiosną pokonały Podlasie 10:0 oraz zespół Kujaw i Pomorza 1:0. Przed ostatnią potyczką z Mazowszem (wyjazd) miały już zapewniony awans do turnieju krajowego, chodziło o to by zająć pierwsze miejsce w grupie. Jesienią na własnym boisku nasze dziewczęta wygrały 7:0 i wydawało się, że dość łatwo osiągną cel. Tymczasem rewanż przegrały 2:8 i sprawa zwycięstwa w grupie ważyła się do ostatnich minut. Mazowsze oraz Warmia i Mazury zgromadziły tę samą liczbę punktów, a w takim przypadku o kolejności decyduje bilans bezpośrednich spotkań. Tu nieznacznie lepsze okazały się futbolistki z Warmii i Mazur. Wysoka porażka w Warszawie jest niespodzianką, ale ma ona swoje przyczyny. Już na początku meczy wyeliminowane z gry zostały wiodące zawodniczki: Magdalena Szaj i Katarzyna Sengbeil. To wyraźnie zdeprymowało naszą drużynę, która nie potrafiła przeciwstawić się bardzo ostrej grze rywalek.

– Nie spodziewałem się takiej agresji ze strony przeciwniczek – powiedział trener Krzysztof Suchwałko. Bez dwóch liderek wartość zespołu spadła, najważniejsze, że udało się obronić przewagę z jesieni. Turniej finałowy odbędzie się w drugiej dekadzie lipca. Planujemy na początku lipca krótkie zgrupowanie. O szansach trudno mówić, ale z wyjątkiem ostatniej wpadk,i dziewczyny grały bardzo dobrze i skutecznie.

 Nie powiodło się młodziczkom, które wiosna wygrały z Podlasiem 4:0, ale tylko zremisowały z Kujawsko-Pomorskim 0:0 i ten rezultat wyeliminował nas z rywalizacji o awans. Mecz w stolicy, przegrany 1:5 nie miał już tak dużego znaczenia.

 

 KADRA WMZPN JUNIORKI MŁODSZE: Grajko Aleksandra, Mikicin Paula, Kożlińska Kamila, Sawoń Edyta, Jasińska Monika, Szaj Magdalena, Sengbeil Katarzyna, Kozłowska Ewelina, Mućka Karolina, Kurgan Monika, Rutkowska Zuzanna, Ząbkiewicz Kamila, Pytka Karolina, Kulwicka Natalia, Lenart Natalia, Abramczyk Iwona, Kłosek Natalia / TRENER – KRZYSZTOF SUCHWAŁKO

KADRA WMZPM MŁODZICZEK: Rybacka Patrycja, Pieckowska Zuzanna, Trzcińska Wiktoria, Kasprzyk Aleksandra, Stachowicz Natalia, Paszka Patrycja, Cwalińska Martyna, Piszcak Olga, Laszczkowska Zuzanna, Zadroga Klaudia, Piwko Natalia, Sliczner Daria, Stefaniak Aleksandra, Strzałko Julia, Sirant Olga, Cywińska Krystyna, Gancarz Aleksandra, Bakun Magdalena / TRENER – ANDRZEJ KONOPKA

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x