Dziewczyny Stomilu już w II lidze – Atomówki wreszcie „zaskoczyły”

Można było przewidzieć, że futbolistki Stomilu Olsztyn w piątek (4 maja) postawią kropkę nad „i” zapewniając sobie awans do II ligi. Cała ekipa była na to przygotowana, ale mecz z Mazurami Mrągowo nie okazał się zwykłą formalnością. Rywalki były dobrze zorganizowane i choć nie stwarzały groźniejszych sytuacji broniły się bardzo rozsądnie i były bliskie wywiezienia remisu, a wówczas fetowanie awansu trzeba byłoby odłożyć w czasie. Piękna bramka zdobyta głową na kwadrans przed końcem przez Ewelinę Balcewicz przesądziła sprawę i po ostatnim gwizdku stomilanki mogły wykonać taniec radości. Gratulowali im kibice, my też się przyłączamy i życzymy powodzenia już w II lidze…

Stomil Olsztyn – UKS Mazury Mrągowo 2:1 (1:0)

1:0 – Aleksandra Apanasewicz (24), 1:1 – Anna Przybylska (54), 2:1 – Ewelina Balcewicz (67)

Stomil Olsztyn: Monika Zawrotna (36″ Agata Brodzińska) – Kamila Mielnik (36″ Patrycja Krzywonos), Monika Jasińska, Paulina Kowalska (51″ Klaudia Suchecka), Paula Krech – Małgorzata Piotrak  (63″ Sylwia Głód), Natalia Świętoniowska, Ewelina Balcewicz, Marta Smolińska (36″ Weronika Kostewicz), Patrycja Kucharczyk (53″ Paula Kamińska) –   Aleksandra Apanasewicz (36″ Olivia Gołębiowska)

Mecz toczył się w bardzo przyjemnej atmosferze. Na trybunach zasiadło sporo kibiców, którzy najpierw nieśmiało, a potem zorganizowanym dopingiem zagrzewali dziewczyny do walki. Te oczywiście walczyły o każdą piłkę. Olsztynianki od początku przeważały, ale miały kłopoty ze stwarzaniem sytuacji. Dopiero w 24 minucie po ładnej kombinacji Aleksandra Apanasewicz pokonała bramkarkę Mrągowa.

Po przerwie Mazury zagrały trochę odważniej w ofensywie. W 54 minucie strzał z dystansu Anny Przybylskiej dał wyrównanie i stomilanki musiały się naprawdę sprężyć by zdobyć komplet punktów. W roli głównej wystąpiła Ewelina Balcewicz (grała w zespole ekstraklasy w Bydgoszczy) i piękną „główką” przechyliła szalę zwycięstwa. Wynik utrzymał się do końca, a potem była okazja by cieszyć się z sukcesu. Dziewczyny w III lidze spisuję się znakomicie, ale po chwilach radości trzeba wziąć się do pracy, bo w wyższej klasie wymagania są dużo większe. Mamy nadzieję, że olsztynianki nie zawiodą oczekiwań swoich i kibiców.

MKS Atomówki Korsze MKS Mielnik 6:0 (0:0)

Bramki: Daniela Czerwińska-3, Natalia Lenart, Adriana Miller i Ewa Michałowska

MKS ATOMÓWKI KORSZE: Jowita Pieksza,Alicja Sawicka,Emilia Sławińska(43’Justyna Padoł),Natalia Lenart,Anita Michałowska,Karolina Karpowicz(36’Emilia Solecka),Aleksandra Lis,Aleksandra Bańka(43’Ewa Michałowska),Judyta Sznip(36’Daniela Czerwińska),Karolina Wasilewska(36’Adriana Miller),Agnieszka Krauze

KS Stomil Olsztyn – Mazury Mrągowo 2:1

Atomówki Korsze – MKS Mielnik 6:0

Promień Mońki – Wissa Szczuczyn 2:2

1. OKS Stomil Olsztyn 9 27 9 0 0 35-3

2. Atomówki Korsze 8 15 5 0 3 14-13