Dziewczyny ze Stomilu lepsze od Pogoni Siedlce – Efekty dopiero po przerwie

W II lidze piłkarskiej kobiet zespół Stomilu znów wygrywa. W niedzielę (14 października) podopieczne trenera Dariusza Maleszewskiego w dobrym stylu pokonały Pogoń Siedlce 3:1 (0:1). Olsztynianki zagrały bardzo dynamicznie, chciały bardzo odrobić straty po porażce z Raszynem. Cały czas były przy piłce nie dały rywalkom odetchnąć, ale w szaleńczym ataku zapomniały się i zostały skarcone. Na szczęście po przerwie duża przewaga przyniosła efekty i skończyło się na 3:1. Tym samym zespół olsztyński umocnił się w górnej połówce tabeli.

OKS Stomil Olsztyn – MKS Pogoń Siedlce 3:1 (0:1)

0:1 – (25), 1:1 Ewelina Balcewicz (55 karny), 2:1 – Mariola Obidowska (65), 3:1 – Aleksandra Apanasewicz (80)

OKS Stomil Olsztyn: Weronika Wieżynis (85 Monika Zawrotna), Paula Krech, Paulina Kowalska (60 Aleksandra Madanecka), Małgorzata Piotrak, Kamila Mielnik (70 Patrycja Krzywonos), Iwona Abramczyk, Natalia Świętoniowska (41 Olivia Gołębiowska), Weronika Kostewicz, Ewelina Balcewicz, Marta Smolińska (70 Aleksandra Apanasewicz), Mariola Obidowska.

Olsztynianki od początku zaatakowały i uzyskały dużą przewagę. Na polu karnym Pogoni często dochodzilo do gorących spięć, ale brakowało bramek. Tymczasej jedna kontra gości zakończyła się powodzeniem i do przewy było 0:1.

Po zmianie stron Stomil nadal atakował a zmęczone przeciwniczki nie były juz tak szybkie i dokładne. W 55 minucie wyrownała Ewelina Balcewicz, która wykorzystała rzut karny przyznany za ręke defensorki Siedlec. Potem było juz łatwiej. W 65 min ładnym uderzeniem z linii pola karnego popisała się Mariola Obidowska, co dało nam prowadzenie, a w 80 min wynik ustaliła Aleksandra Apanasewicz, która zkończyła strzałem dobrą akcję całej drużyny. W pełni zasłuzone zwycięstwo po efektownej grze. Oby tak dalej…