Elbląska strefa kibica z tuzami w mini ME i PELA – Futbol bez granic

W Elbląskiej Strefie Kibica znakomita atmosfera towarzyszyła finalnemu podsumowaniu rozgrywek w mini Mistrzostwach Europy i Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Bilans mini ME jest imponujący, bowiem w trzech kategoriach wiekowych zespoły rozegrały w turniejach 81 spotkań w których strzelono 279 bramek. W Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD rozegrano 66 meczów, w których strzelono 285 bramek. Mistrzostwo wywalczyła drużyna Dream Elbląg przed Stokrotkami i U-62.

 

Przed ogłoszeniem wyników piłkarskiej rywalizacji na scenie wystąpił Tomek Steńczyk Blues Band. Elblążanin Tomek Steńczyk to wokalista, gitarzysta i lider wielu zespołów, laureat Nagrody Artystycznej Prezydenta Elbląga.

Po tym muzycznym wydarzeniu, oklaskiwano wchodzące na scenę najlepsze drużyny piłkarskie z elbląskich mini Mistrzostw Europy. A równocześnie na telebimie prezentowano film TV MOSiR z ich pojedynków na elbląskich Orlikach.

Bilans mini ME jest imponujący, bowiem w trzech kategoriach wiekowych zespoły rozegrały w turniejach 81 spotkań w których strzelono 279 bramek.

Turniej piłkarzy w kategorii 10-11 lat wygrała Szwecja (SP 9) pokonując w finale 5:4 Ukrainę (SP 6 I) , brąz dla Czech (SP 12) po zwycięstwie 2:1 nad Rosją (SP 14).

W kategorii 12-13 lat sukces Niemiec (SP 1) po zwycięstwie 6:0 nad Holandią (SP 18), trzeci zespół Włoch (SP 16) po remisie 4:4 i wygranym konkursie rzutów karnych 5:4 nad Anglią (SP 14).

Rywalizację gimnazjalistów wygrała nie bez problemów Szwecja (Gim. 9 I) remisując 1:1 i wygrywając konkurs rzutów karnych 2:1 z Francją (Gim. 8). Na trzecim miejscu Rosja (Gim. nr 4) po zwycięstwie 6:1 nad Portugalią (Gim. 5 II).

W Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD rozegrano 66 meczów, w których strzelono 285 bramek. Mistrzostwo wywalczyła drużyna Dream Elbląg przed Stokrotkami i U-62.

Szczegółowe wyniki, nazwiska najlepszych zawodników, bramkarzy i snajperów na stronie internetowej http: //mosir.elblag.eu/mini me tabela wyniki.p390

Wszystkie wymienione zespoły honorowano pamiątkowymi pucharami, medalami i koszulkami, a gratulacje przy okazji wręczania trofeów piłkarzom składali Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga, Agnieszka Bienert, wicedyrektor MOSiR i Sylwester Zybiński szef PHU HYDROBUD. W roli hostessy wystąpiła elbląska łyżwiarka figurowa Maja Dalidowicz, uczestniczka Dziecięcej Eskorty McDonalds. Maja towarzyszyła kapitanowi reprezentacji Irlandii podczas prezentacji drużyny przed meczem na EURO 2012.

– Zorganizowane przez nas turnieje służyły popularyzacji piłki nożnej w mieście, w formie sportowej rekreacji – stwierdził Janusz Pająk, koordynator Działu Imprez i Szkoleń w MOSiR. –Wnioski są budujące, bo zainteresowanie udziałem w turniejach wykazało, że nie trzeba elblążan zachęcać do sportowego trybu życia. Mecze w mini EURO rozgrywano na trzech istniejących Orlikach, zapowiedź budowy jeszcze w tym roku czterech kolejnych w Elblągu, oznacza zwiększenie bazy sportowej, a tym samym naszych organizacyjnych możliwości.

{AdmirorGallery}pela28{/AdmirorGallery}

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x