Elblążanki dostały surową lekcję – To się zdarza, oby się nie powtórzyło

Już dawno piłkarki Elwo Etna Elbląg nie otrzymały tak surowej lekcji. W piątej kolejce ekstraligi futsalu przegrały na własnym boisku z zespołem RB Kocur Głogówek aż 1:10 (0:4). Na klęskę złożyły się dwa elementy: duża sportowa klasa przeciwniczek, które są głównymi kandydatkami do tytułu mistrzowskiego i wyjątkowo słaby dzień elblążanek, a przecież taki każdemu może się zdarzyć.

 Elwo Etna Elbląg – RB Kocur Głogówek 1:10 (0:4)

Bramki: dla Elwo Etna: Paula Kamińska, dla Głogówka: Sobkowicz – 6, Sotor, Wójcik, Hadelko, Rosak

Skład ELWO ETNA Elbląg: Małgorzata Gawryołek (kap.), Nina Michalska, Agnieszka Krauze, Laura Wacławska, Magdalena Stankiewicz, Kinga Siuciak, Aleksandra Rucińska, Paula Kamińska, Magdalena Narloch, Julita Głąb, Karolina Orłowska, trener Maciej Chwoszcz, kierownik Jacek Zdziech

Ten mecz pokazał, że elblążankom znacznie trudniej gra się na własnym boisku, gdzie presja jest większa i zawodniczki są tak spięte, że nie potrafią zaprezentować wszystkich swych umiejętności. Ten mecz ułożył się fatalnie. Szybko stracone bramki jeszcze bardziej pogrążyły drużynę, która nie znalazła w tym spotkaniu „swojej gry” Trudno. Najlepszym lekarstwem na zapomnienie jest dobry występ w następnym meczu. Liczymy na to, że w najbliższy weekend w potyczce z Medanem w Gnieźnie będzie dużo lepiej. Trzymajcie się dziewczyny!.

A jak wyglądał mecz?

Początek meczu to uważna gra obu zespołów tocząca się przede wszystkim w środkowej strefie boiska. Całe nieszczęście elblążanek zaczęło się od pierwszej przypadkowo straconej bramki, kiedy to wychodząca poza boisko piłka otarła się o jedną z zawodniczek i niespodziewanie dla wszystkich wpadła do bramki. Gol ten podłamał miejscowe, które jeszcze do przerwy straciły trzy bramki. Na nic zdała się w przerwie ostra reprymenda trenera Chwoszcza, piłkarki ELWO ETNA często traciły piłkę, a piłkarki z Głogówka po szybkich kontrach strzelały kolejne bramki, na które nasze panie potrafiły odpowiedzieć tylko golem Pauli Kamińskiej. Elblążanki , które rozegrały najgorszy mecz w obecnym sezonie (a właściwie w całej historii drużyny) przegrały niedzielną potyczkę 1:10 i aby poprawić humory swoich sympatyków przed świętami będą musiały 22 grudnia w Gnieźnie poszukać ligowych punktów.

Wyniki 5 kolejki

ISD-AJD Gol CzęstochowaUKS Medan Gniezno 6:2                                                            

Elwo EtnaRB. Kocur Głogówek 1:10                                                        

AFC Kościan – AZS UAM Poznań – przełożony

Tabela

1   ISD-AJD Gol Częstochowa 5  12  22-6

2   RB Kocur Głogówek 9  24-7

3   AZS UJ Kraków 9  13-6

4   AZS UAM Poznań    3   6  10-6

5   MKS Kresowiak-Orion  4  6  13-10

6   Elwo Etna Elbląg  4  3  15-22

7   Medan Gniezno   4  0  5-23

8   AFC Kościan  3  0  2-24

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Elwo Etna Piłka nożna

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x