Elwo Etna pierwsza w grupie – Gramy dalej!

Efektownym zwycięstwem 8:4 nad zespołem Marbruk Red Devils Ladies Chojnice piłkarki Elwo Etna zapewniły sobie pierwsze miejsce w drugiej grupie I Polskiej Ligi Futsalu Kobiet. Tym samym elblążanki uzyskało prawo gry w dalszej fazie Mistrzostw Polski, mimo, że do zakończenia eliminacji pozostała jeszcze jedna kolejka. Przeciwniczki poznamy niebawem.

To nie był łatwy mecz. Rola lidera powoduje, że rywalki do meczów z Elwo Etna przystępują ze zdwojoną energią. W niedzielnym spotkaniu drużyna gości do 30 minuty była bardzo groźna, trzykrotnie obejmowała prowadzenie, ale elblążanki też odpowiadały celnymi strzałami.

Ostatnie dziesięć minut należało już jednak do zespołu Etny. Przeciwniczki nie potrafiły zatrzymać ofensywy i zdobyte w krótkich odstępach czasu cztery gole załatwiły sprawę. Trzy bramki zdobyła Pamela Chyła, po dwie: Maja Znamirowska i Natalia Skierkowska i jedną Karolina Orłowska.

ELWO ETNA Elbląg: Małgorzata Gawryołek, Emilia Althoff, Natalia Skierkowska, Marlena Zaleszczenko, Agata Klettke, Pamela Chyła, Marta Stasiulewicz, Magdalena Narloch, Aleksandra Stachewicz, Maja Znamirowska, Karolina Orłowska, Katarzyna Czarnecka/kap./, trener – Piotr Sieńczak,