Elwo Etna przegrała w Głogówku 2:6 – Finał nadal jest w zasięgu

Nie powiodła się wyprawa piłkarek zespołu Elwo Etna Elbląg do Głogówka. By rozegrać pierwszy mecz półfinałowy Mistrzostw Polski trzeba było przebyć ponad 600 km. Droga powrotna nie będzie miła, bowiem elblążanki przegrały 2:6 (0:3).Po pierwszej części zanosiło się na klęskę. Drużyna Elwo ugięła się pod naporem szybko grającego Głogówka, a na domiar złego już w piątej minucie kontuzji doznała czołowa zawodniczka Anna Rogacka. To pokrzyżowało plany taktyczne i dopiero po przerwie grając z nowym pomysłem elblążanki zdołały nawiązać walkę, Straciły wprawdzie trzy bramki, ale zdobyły dwie i nie wszystko jeszcze stracone. Rewanż za tydzień w Elblągu.

Rolnik Biedrzychowice  Głogówek – Elwo Etna Elbląg 6:2 (3:0)

Bramki: Marta Stasiulewicz i Dorota Proch

Elwo Etna Elbląg: Małgorzata Gawryołek, Anna Rogacka, Karolina Orlowska, Dorota Proch, Marta Stasiulewicz,, Aleksandra Rucińska, Agnieszka Kopka, Natalia Misze, Izabela Betcher.

{gallery}etna12{/gallery}

Głogówek to mocny zespół. Futsal kobiecy na południu Polski ma duże tradycje, a rywalki Etny w poprzedniej rundzie wyeliminowały silna ekipę z Częstochowy. Podbudowane tym sukcesem rozpoczęły sobotni mecz z dużym animuszem i trzeba przyznać, że zepchnęły elblążanki do obrony. To musiało się źle skończyć, tym bardziej, że wyeliminowana z gry została Anna Rogacka, jedna z najlepszych zawodniczek Elwo Etna. Trzy stracone bramki po 20 minutach to wysoka cena.

Po przerwie trzeba było zaryzykować, prowadzić bardziej otwartą grę. Wprawdzie stroną dominującą nadal był Głogówek, ale elblążanki walczyły o jak najlepszy wynik, bo przecież w perspektywie mamy rewanż. Wynik 2:6 nie skłania do optymizmu, ale futsal jest gra tak szybka, że finał nadal jest w zasięgu. Wystarczy wygrać 4:0. Ale jak tego dokonać?