Europejski Turniej Stawiguda 2012 – Emocje, wrażenia i dużo dobrej piłki

Drużyny z Polski, Niemiec, Litwy i Bułgarii uczestniczyły w „Europejskim Turnieju Piłki Nożnej Stawiguda 2012", który odbył się w dniach 11-12 maja na stawigudzkim Orliku. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Piłki Nożnej. Stawiguda gościła młodych piłkarzy (w wieku 12 lat i młodszych). Impreza z całą pwnoscia spełniła oczekiwania. Sportowe kontakty zacieśniły się jeszcze bardziej, a młodzież przeżyła dwa dnidużych emocji. Ostatecznie wygrali zawodnicy Tymabrku przez niemieckim Wallenhosrtem, Morawicą i Stawigudą. Turniej był częścia 2-letniego projektu współfinansowanego ze środków UE z programu :Europa dla Obywateli".

 

Po pierwszym dniu wydawało się , że o najwyższe miejsca walczyć będą Wallenhorst i Tymbark. Gospodarze po porażce w premierze 1:8 z późniejszymi triumfatorami Tymbarkiem pokonali Suhindol, co dało im miejsce w grupie drużyn walczących o miejsca 4-6.
Drugi dzień to bardzo zacięte mecze. Odnotować trzeba wysokie zwycięstwo bułgarskiego Suhindolu nad litewskimi Zujunami(9 bramek zdobył w tym meczu późniejszy król strzelców Stanislav Plamenobu Dziambo/ostateczenie 10 trafień w 6 meczach/) oraz  desperacką pogoń Stawigudy, która przegrywając po pierwszej połowie 0:2 ostatecznie wygrała 3:2 awansując z szóstego na czwarte  miejsce w turnieju.

Oczywiście najwięcej emocji dostarczył ostatni mecz pomiędzy Tymbarkiem i Wallenhorst, w którym ważyły się losy mistrzostwa. Tymbarkowi z racji lepszego bilansu bramek wystarczył remis  Tymbarczanie chcieli mocno zaakcentować swój udział, co przełożyło się na kilka dobrych sytuacji, z których dwie zamienione zostały na bramkę. Mecz obfitował w świetne akcje, nie zabrakło też widocznych emocji i frustracji pod koniec spotkania . Bramkarzem turnieju uznany został Sören Hawighorst.
 

Klasyfikacja końcowa:

1. Tymbark
2. Wallenhorst
3. Morawica
4. Stawiguda
5. Olsztynek
6. Gizałki
7. Postomino
8. Suhindol
9. Zujuny.

{AdmirorGallery}stawiguda12{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x