Finał Akademickich MP Błażejewko – UWM skończył na piątym miejscu

W Błażejewku pod Poznaniem odbył się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej. W stawce ośmiu zespołów mieliśmy reprezentanta naszego regionu Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, który zajął ostatecznie piąte miejsce. Turniej kortowianie zaczęli nie najlepiej. Znaleźli sie na trzej pozycji w grupie i dalej grali w strefie 5-8. Tu odniesli jednak dwa zwycięstwa, mimo że trener Bogdan Michalewski miał do dyspozycji tylko 11 graczy.

 

UWM Olsztyn: Wojciech Radziwon (NST), Łukasz Błażyński (GKS Stawiguda),  Piotr Wobolewicz (Łyna Sępopol), Maciej Skalski,(GKS Stawiguda) Łukasz Pisarzewski (Stomilowcy), Konrad Rusiecki (Stomilowcy),Grzegorz Naczas (Błękitni Pasym),  Tomasz Śnieżawski (Sokół Ostróda), Tomasz Długołęcki (Olimpia Olsztynek), Paweł Sawicki (MKS Korsze), Piotr Talaga (Płomień Ełk) Trener Bogdan Michalewski

W pierwszej fazie turniej odbywa się w dwóch grupach po cztery drużyny. UMW przegrał 2:3 WSG Bydgoszcz, prowadząc do przerwy 2:0 ((bramki: Śnieżawski i  Sawicki) . Następnie zremisował z PWSZ Wałbrzych 0:0 i miał jeszcze teoretyczne szanse na drugie miejsce w grupie pod warunkiem zwycięstwa nad PWSZ Nowy Sącz i porażki Wałbrzycha z Bydgoszczą. W sobotę w pierwszym spotkaniu Bydgoszcz osiągnęła remis z Wałbrzychem i ten wynik premiował obie drużyny. Nasz mecz z Nowym Sączem był spotkaniem o 3 miejsce. Remis dał nam tę lokatę. W sobotę popołudniu zmierzymy się z czwartym zespołem drugiej grupy – SGGW  Warszawa o możliwość gry o piąte miejsce w turnieju.

  

Wyniki w grupie:

PWSZ Nowy Sącz – PWSZ Wałbrzych 0:2

WSG Bydgoszcz – UWM Olsztyn 3:2

PWSZ Wałbrzych – UWM Olsztyn 0:0

PWSZ Nowy Sącz – WSG Bydgoszcz 1:2

UWM Olsztyn – PWSZ Nowy Sącz 0:0

WSG Bydgoszcz – PWSZ Wałbrzych 1:1

 

Tabela końcowa grupy

1 WSG Bydgoszcz  3  7  6:4

2 PWSZ Wałbrzych  3  5  3:1

3 UWM Olsztyn  3   2  2:3

4 PWSZ Nowy Sącz 3  1   1:4

 

Strefa 5-8

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski pokonał w kolejnym meczu SGGW Warszawa 4:3 (bramki: Sawicki-2, Rusiecki i Pisarzewski) i zagra o piąte miejsce w turnieju z Politechniką Śląska Gliwice, która wygrała z PWSZ Nowy Sącz 3:0.

W meczu o 5 miejsce UWM pokonał Politechnike Śląską 1:0 (bramka:Śnieżawski). W finale graja dwaj rywale olsztynian z grupy: Bydgoszcz i Wałbrzych.

 

Klasyfikacja generalna:

1. WSG Bydgoszcz

2. PWSZ Wałbrzych

3. Politechnika Poznańska

4. UP Lublin

5 UWM Olsztyn

6 Politechnika Śląska

7 PWSZ Nowy Sącz

8 SGGW  Warszawa

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x