Finał Akademickich MP w futsalu – OSW bez zwycięstwa na 14 miejscu

W udziałem 16 najlepszych zespołów w kraju w Lublinie zakończył  finałowy turniej Akademickich Mistrzostwa Polski w futsalu. W imprezie wystąpił jeden reprezentant województwa warmińsko-mazurskiego – Olsztyńska Szkoła Wyższa. Nasi piłkarze w ubiegłym roku zdobyli w Katowicach srebrny medal, w tym pomyślnie przeszli przez eliminacje regionalne, a potem półfinał w stolicy (3 miejsce). Powtórki jednak nie było.Olsztyńscy studenci wypadli słabo zajmując dopiero 14 lokatę.

 

Piątek

W Lublinie premiera się jednak nie udała. Olsztynianie przegrali z gospodarzami – Politechniką Lublin 0:5. Niestety zespół wyjechał na mistrzostwa w osłabionym składzie. Nie ma Łukasza Suchockiego, który nie otrzymał zwolnienia z zajęć klubowych (OKS 1945), a także kontuzjowanego Tomasza Sedlewskiego z Jezioraka Iława i Tomasza Szpadkiewicza z GKS Wikielec. Wynik meczu inauguracyjnego mówi wszystko. Czy był to wypadek przy pracy? Oby. Nie da się jednak ukryć, że w mistrzostwach każde spotkanie ma ogromne znaczenie, bowiem wynik jest zaliczany do kolejnej fazy ( w przypadku awansu obu zespołów). Tylko o ten awans do czołowej ósemki będzie w tej sytuacji  bardzo trudno.

– Porażki nie możemy usprawiedliwiać osłabieniami w składzie – powiedzial po meczu trener Krzysztof Połujański. Po porostu zagraliśmy bardzo słabo, pasywnie, bez charakerystycznego w poprzednich turniejach zaangażowania. Nie wiem czym to tłumaczyć, czasami w sporcie zdarzają się słabsze momenty. Brakowało przede wszystkim powrotu na własna polowę i w ten sposób stracilismy trzy bramki. Na początku drugiej części zaatakowalismy, jednak bez efektu, natomiast gospodarze byli skuteczni w jeszcze trzy razy nas skontrowali. Gramy dalej, oby w nastepnych meczach zespół odnalazł swój styl.

 

Politechnika Lubelska – OSW Olsztyn 5-0 (2-0)

OSW Olsztyn: Galik Paweł, Miłoszewski Paweł, Strzelec Tomasz, Boczko Dariusz, Dobroński Bartosz, Żórański Piotr, Krogulec Przemysław, Osmański Piotr, Czorniej Mateusz

Bramki: Politechnika Lubelska (Drej Hubert 2, Szymanek Grzegorz 3) 

Żółte Kartki: OSW Olsztyn (Czorniej Mateusz)

 

I kolejka

 

PWSZ Wałbrzych – UAM Poznań   5-3 (2-1)

Politechnika Lubelska – OSW Olsztyn 5-0 (2:0)

 

Tabela grupy D

1 Politechnika Lubelska  1  3  5:0

2 PWSZ Wałbrzych   1  3  5:3

3 Uniwersytet Poznań   1  0  3:5

4 OSW Olsztyn    1  0  0:5

 

W drugim piątkowym spotkaniu zespół OSW przegrał z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza Poznan 3:4 i ta porażka praktycznie zamknęła olsztynianom drogę do walki o czolowe miejsca w turnieju. W wyrownanym spotkaniu znów popełnilismy błędy w obronie i to sie srodze zemściło.

UAM Poznań – OSW Olsztyn 4-3 (2-2)

OSW Olsztyn: Galik Paweł, Miłoszewski Paweł, Strzelec Tomasz, Boczko Dariusz, Dobroński Bartosz, Żórański Piotr, Krogulec Przemysław, Osmański Piotr, Czorniej Mateusz

Bramki: OSW Olsztyn (Galik Paweł, Strzelec Tomasz, Miłoszewski Paweł), UAM Poznań (Galik Paweł(sam.), Tym Michał, Kostaniak Mikołaj, Nowak Mikołaj)

Żółte kartki: OSW Olsztyn (Czorniej Mateusz, Solecki Dominik), UAM Poznań (Tym Michał 2)

Czerwone kartki: UAM Poznań (Tym Michał)

 

II kolejka

PWSZ Wałbrzych – Politechnika Lubelska 6-1 (2-0)

OSW Olsztyn – UAM Poznań 3:4

 

Tabela grupy D

1 PWSZ Wałbrzych  2  6  11:4

2 Politechnika Lubelska  2  3  6:6

3 Uniwersytet Poznań  2  3  7:8

4 OSW Olsztyn  2  0  3:9

Sobota

Olsztynianie po piątkowych niepowodzeniach wyraźnie stracili ochotę do gry i w meczu z najlepszym zespołem grupy – PWSZ Wałbrzych nie mieli nic do powiedzenia. Wynik 0:9 mówi właściwie wszystko i trudno to nawet komentować. Tym razem nie udało sie zaistnieć w Akademickich Mistrzostwach Polski.

OSW Olsztyn – PWSZ Wałbrzych 0:9 (0:3)

OSW Olsztyn: Galik Paweł, Miłoszewski Paweł, Strzelec Tomasz, Boczko Dariusz, Dobroński Bartosz, Żórański Piotr, Krogulec Przemysław, Osmański Piotr, Czorniej Mateusz

Bramki: PWSZ Wałbrzych (Wojtarowicz Marek 2, Morawski Marcin 2, Moszyk Adrian 2, Tobiasz Paweł, Rytko Jan, Łaski Michał)

III kolejka

OSW Olsztyn – PWSZ Wałbrzych 0:9 (0:3)

Politechnika Lubelska – UAM Poznań 3:3 (1:2)

Tabela końcowa grupy D

1 PWSZ Wałbrzych  3  9  20:4

2 Politechnika Lubelska  3  4  9:9

3 Uniwersytet Poznań  3  4  10:11

4 OSW Olsztyn    3  0  3:18

 

O  miejsca 13-16

Zajmując ostatnie miejsce w grupie olsztyńscy studenci spadli do strefy, gdzie rywalizuje sie o miejsca 13-16. Wygrywając konkurs rzutów karnych w meczu z Poznaniem OSW zmierzy sie o 13 miejsce w turnieju.

UE Poznan – OSW Olsztyn 2:2 (1:0) karne 3:4

OSW Olsztyn: Galik Paweł, Miłoszewski Paweł, Strzelec Tomasz, Boczko Dariusz, Dobroński Bartosz, Żóranski Piotr, Krogulec Przemysław, Osmański

Piotr, Czorniej Mateusz

Bramki: UE Poznan (Bogucki Patryk, Mójta Filip), OSW Olsztyn (Czorniej Mateusz, Galik Paweł)

Żółte kartki: UE Poznan (Mójta Filip)

 

O miejsce 13

Niestety porażka w ostatnim mmeczu uplasowała olsztynian na 14 miejscu – znacznie poniżej oczekiwań. OSW nie wygrała spotkania. Bilans: 1 remis i 4 porażki nie może nikogo zadowolić.

OSW Olsztyn – PWSZ Tarnów 1:5 (0:2)
 

OSW Olsztyn: Galik Paweł, Miłoszewski Paweł, Strzelec Tomasz, Boczko Dariusz, Dobroński Bartosz, Żórański Piotr, Krogulec Przemysław, Osmański Piotr, Czorniej Mateusz
 

Bramki: OSW Olsztyn (Boczko Dariusz), PWSZ Tarnów (Groński Mateusz, Miśtak Mateusz, Barwacz Marcin 2, Barwacz Dariusz)

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x