Finał Krajowy Coca-cola Cup Kraków 2013 – Przygoda na całe życie

Finał krajowy Coca-Cola Cup 2013 zamienił się w wielkie święto sportu. W rozgrywkach zwyciężyły uczennice Gimnazjum Sportowego nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim oraz uczniowie Gimnazjum Sportowego w Gliwicach. Blisko 40.000 kibiców obserwowało mecze gimnazjalistów i spędzało czas w Strefie Aktywnego Życia. Na krakowskim Rynku nie zabrakło ambasadorów turnieju: piłkarza Roberta Lewandowskiego i aktorki Anny Dereszowskiej.

Jubileuszowa, piętnasta edycja turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup zakończyła się spektakularnym finałem, rozegranym na krakowskim Rynku Głównym. Spośród blisko 3.500 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju 32 najlepsze walczyły o tytuł mistrzowski na specjalnie na tę okazję zbudowanym boisku z naturalną trawą. Ich zmagania obserwowali zgromadzeni na trybunach i wokół boiska kibice, wśród których nie zabrakło ambasadorów turnieju Anny Dereszowskiej i Roberta Lewandowskiego, a także mistrza olimpijskiego i ambasadora Powerade, Roberta Korzeniowskiego.

W kategorii dziewcząt i chłopców jest wyjazd na obóz treningowy do jednego z najlepszych klubów piłkarskich w Europie, Juventusu Turyn.

{AdmirorGallery}dere10{/AdmirorGallery}

Fot coca-cola cup facebook

– Zaskoczył mnie wysoki poziom sportowy meczów – przyznał Robert Lewandowski, który sam dwukrotnie występował w Coca-Cola Cup. – Jestem przekonany,że wielu spośród grających dziś w Krakowie zawodników, pójdzie w moje ślady. Wszystkim życzę powodzenia i mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się na boisku.

A jak wypadły zespoły z Warmii i Mazur? Dziewczęta z Gimnazjum in. Noblistów z Olsztynka zajęły 7 miejsce, a mogło być lepiej gdyby zdobyły trochę więcej bramek w grupie eliminacyjnej. Strzeliły ich mniej od Daleszyc i zajmując drugie miejsce trafiły w ćwierćfinale na bardzo mocny Szczecin, z którym niestety przegrały i pozostała walka w strefie 5-8

Chłopcy z Gimnazjum nr 2 w Działdowie zamknęli stawkę uczestników, choć na boisku prezentowali się nie gorzej niż zespoły z pierwszej dziesiątki. Tylko w takim turnieju potrzeba trochę rozsądku, bo czasami zbyt otwarta gra przynosi odwrotny skutek.

Nie ulega wątpliwości, że bardzo istotny dla naszych drużyn okazał się sam udział w tym finale, bo to chwile niezapomniane, które wszyscy zapamiętają do końca życia.

{AdmirorGallery}coca6{/AdmirorGallery}

Wyniki zespołów z Warmii i Mazur

Gimnazjum Noblistów Olsztynek (dziewczęta)

Julia Mieteń, Aleksandra Obrębska, Laura Zakrzewska, Klaudia Augustin, Dagmara Kaczmarczyk, Dominika Jaworska, Julita Jaworska, Ada Kaczmarczyk, Katarzyna Pieniak i Marta Masalska. Trener: Zdzisław Dzięgielewski.

Grupa:

– Brańsk 3:1

– Daleszyce 1:1

– Pysznice 1:0

Ćwierćfinał: Szczecin 0:4

Strefa 5-8: Gołkowo 1:7

o 7 miejsce : Jelna 4:1

Gimnazjum nr 2 Działdowo (chłopcy)

Marcin Gralewicz, Adrian Bąbalicki, Norbert Blank, Sebastian Sikorski, Kuba Standarski, Marcin Wieciński, Kacper Ciesielski, Maciej Gerlej, Aleksander Lesisz, Dominik Czarnecki, opiekun Bartłomiej Ozga

Grupa:

– Gliwice 0:4

– Reda 3:5

– Małogoszcz 3:4

o 15 miejsce: Warszawa 2:3

Kolejność

Dziewczyny
1. Gimnazjum Sportowe Nr 2 – Gorzów Wielkopolski
2. Gimnazjum Nr 48 – Warszawa
3. Gimnazjum – Daleszyce
4. Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego – Szczecin

……………………………..

7 Gimnazjum Olsztynek

Chłopcy
1. Miejsce – Gimnazjum Sportowe w Gliwicach
2. Miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej
3. Miejsce – Zespół Szkół Nr 1 – Reda
4. Miejsce – Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 57 – Bydgoszcz

…………………………..

16 Gimnazjum nr 2 Działdowo

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x