Finał Krajowy Turnieju Orlika o Puchar Premiera D. Tuska – Doborowy kwartet!

2 października w Olecku odbył się III Finał Wojewódzki Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Wyłoniono czterech zwycięzców, którzy reprezentować nas będą w rozpoczynającej się w czwartek (11 października) w Warszawie imprezie krajowej. A są to: w grupie młodszej (2001/2002) LUKS Sport z Kulturą Wydminy (dziewczęta) i SP 3 Morąg (chłopcy), a w grupie starszej (1999/2000) Debeściaki Węgorzewo (dziewczęta) i Korona Mazur Szczytno (chłopcy). W finale krajowym w czterech kategoriach wystąpią 64 drużyny. Wróćmy jeszcze na chwilę do rywalizacji regionalnej w Olecku. O wrażeniach z tej imprezy (szczegółowe wyniki już zamieścilismy) napisał do nas Bartłomiej Osior opiekun drużyn z Wydmin.

 

– Trudno się nie cieszyć. W kategorii młodszej wydminianki zajęły pierwsze miejsce. Ich starsze koleżanki rozgrywki ukończyły na miejscu drugim. Młodsza drużyna weźmie udział w Finale Krajowym, który odbędzie się w dniach 10-13.10 w Warszawie.

W Finale Wojewódzkim w każdej kategorii wiekowej występowało osiem zespołów chłopięcych i cztery dziewczęce. W kategorii 10-11 lat przeciwniczkami wydminianek były zespoły z Biskupca, Brzydowa i Olsztynka. Dziewczyny starsze, 12-13 lat, rywalizowały z zespołami Orlik Burkat, Debeściaki Węgorzewo i Stomil Olsztyn.

W pierwszych meczach 11-latki bez problemu pokonały zespół z Biskupca( 4 bramki Moniki Stefaniak), natomiast 13-latki mimo iż pierwsze straciły bramkę, mecz z Orlikem Burkat wygrały 5:1. W drugiej kolejce przeciwniczki wydminianek były bardziej wymagające. Po zaciętym meczu zespół młodszy pokonał rówieśniczki z Brzydowa 4:2. Bardzo dobrze swój mecz rozpoczęły dziewczyny starsze. Już w pierwszej minucie meczu Ola Sirant pięknym strzałem z połowy boiska dała prowadzenie zespołowi z Wydmin. Bardzo ambitne piłkarki z Węgorzewa zabrały się do odrabiania strat. Dwa indywidualne błędy sprawiły, że mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla Węgorzewa. Tym samym wydminianki starsze straciły szanse na pierwsze miejsce w kategorii 12-13 lat. Ostatnia kolejka to pewne zwycięstwa zespołów z Wydmin. 13 latki po czterech bramkach Oli Sirant i jednej Ewy Zyskowskiej 5:0 pokonały zespół z Olsztyna. Młodsze wygrały 5:2 z Olsztynkiem zapewniając sobie tytuł Mistrzyń Województwa.

Wszystkie zespoły występujące w finale wojewódzkim otrzymały komplety strojów sportowych. Zwycięskie drużyny uhonorowano okazałym pucharem i medalami. 11- latki z Wydmin już w najbliższą środę 10 października) wyjeżdżają do Warszawy, gdzie odbędzie się  Finał Krajowy III-go Turnieju Orlika o puchar Premiera Donalda Tuska. W ubiegłorocznym Finale Krajowym dwa zespoły z Wydmin zgodnie zajęły 10 miejsca.

Finał Krajowy to spotkanie 16 mistrzów województw, tam nie ma już słabych zespołów. Szkoda mi starszych dziewczyn, które jedną bramką straciły szanse na zwycięstwo w finale wojewódzkim. Zagrały dwa świetne mecze i niestety jeden słabszy z Węgorzewem. Remis w tym meczu dawał nam pierwsze miejsce. Bramkę na 1:2 straciliśmy na minutę przed końcem meczu – kończy swój list Bartłomiej Osior

{AdmirorGallery}wydminy10{/AdmirorGallery}

Zespoły z Wydmin wystąpiły w składach:

LUKS „Sport z Kulturą” ZSO Wydminy 1999-2000 – Olga Sirant, Ewa Zyskowska, Julia Zyskowska, Ewa Waluś, Iza Skiścim, Klaudia Sawczuk, Weronika Przybylska, Paulina Pawłowska

LUKS „Sport z Kulturą” ZSO Wydminy 2001 -2002 – Monika Stefaniak, Kinga Waszkielewicz, Zuzanna Osinka, Patrycja Kuźmińska, Julia Kolendo, Zofia Warszewska, Zuzanna Zabielska, Julia Kordowska, Inga Januszkiewicz, Maja Dawidowicz.

Jedną z atracji udziału w Finale Krajowym będzie mecz Polska – RPA, który odbędzie się w piątek 12-go października na Stadionie Narodowym.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x