Finał MP juniorów mł. Krasnystaw 2012 – Katastrofa z Lubinem i medal uciekł

W ostatnim spotkaniu finałowego turnieju Mistrzostw Polski juniorów młodszych piłkarze olsztyńskiego Stomilu przegrali z Zagłębiem Lubin 0:3 (0:2) i ta porażka zepchnęła nas z podium MP, zresztą po raz drugi z rzędu. Bodaj najbardziej utalentowany rocznik olsztyńskiego klubu od lat dwa razy z rzędu zagral w finale, bez powodzenia. Awans do czolowej czwórki to sukces, tego nikt nie podważa, jednak zajęcie czwartego miejsca jest niestety dużym rozczarowaniem. W decydującym momencie sezonu zabrakło błysku i na pewno troche szczęścia. Ale taki jest sport. Szkoda, bo ta drużyna, patrząc na jej historię zasłużyła na spektakularny sukces. Tytuł zdobyła Lechia Gdańsk.

I dzień

Stomil Olsztyn – Lechia Gdańsk 0:2 (0:1)

0:1 – (6), 0:2 -(48)

Stomil Olsztyn Krystian Burzyński – Bartosz Bartkowski, Damian Skrodzki, Wiktor Abramczyk, Adrian Żukiewicz – Mateusz Sienikowski (55 Patryk Nowak), Arkadiusz Mroczkowski(56 Artur Siemaszko), Dawid Szymonowicz , Piotr Sypniewski , Karol Żwir – Mateusz Musiński

Mecz sie ulożył fatalnie, bowiem juz w 6 minucie stracilismy bramkę z rzutu wolnego, wykonywanego przez gdańszczan z ponad 25 metrów . Minutę wcześniej przed szansą uzyskania prowadzenia był Karol Żwir. Zamiast 1:0, było 0:1, a Lechia mogła kontrolować grę. Trzeba przyznać, że była bardzo dobrze zorganozowana, natomiast w naszej drużynie dawał się odczuć pauzujących za żółte kartki Dziemidowicza i Górskiego. Po przerwie znów okazje miał Karol Żwir, a bramkę na 2:0 zdobyli rywale. To przesądziło już o losach spotkania. Trener Adam Łopatko stwierdził tuż po meczu, że zwycięstwo Lechii było zasłużone, my zagraliśmy poniżej oczekiwań, głównie ze względu na wspomniane osłabienia. Ale turniej dopiero się rozpoczął i nie ma co załamywać rąk, tym bardziej, że zagramy już w pełnym składzie.

II dzień

Stomil Olsztyn – Lech Poznan 1:0 (1:0)

1:0 – Karol Żwir (23)

Stomil Olsztyn Krystian Burzyński –Wiktor Abramczyk (75 Mateusz Sienikowski), Jakub Górski, Wojciech Dziemidowicz, Adrian Żukiewicz, Bartosz Bartkowski – Artur Siemaszko (68 Mateusz Musiński) , Dawid Szymonowicz, Piotr Wypniewski (80+2 Michał Wiśniewski), Arkadiusz Mroczkowski – Karol Żwir (50 Patryk Nowak od 80+1 Damian Skrodzki)

W pierwszej części olsztynianie zagrali doskonale. Świetnie operowali piłka w środku boiska, narzucili rywalom swoje warunki. W 23 min. zdobyliśmy bramkę. Autorem był właściwie Piotr Wypniewski, który pięknie uderzył z rzutu wolnego. Karol Żwir, jak typowy snajper tylko dopełnił formalności. Tuz po przerwie trener Lecha dokonał pięciu zmian i poznaniacy ruszyli do szturmu. Dobrze graliśmy w obronie, choć kilka razy zakotłowało się na naszym przedpolu. Na domiar złego boisko musiał opuścić Karol Żwir, który doznał, mamy nadzieję niegroźnej kontuzji. Końcówka była nerwowa, sędzia przedłużył spotkanie aż o sześć minut, ale na szczęście wynik nie uległ zmianie. Mogliśmy uniknąć niepotrzebnych emocji bowiem między 70 a 80 minuta mieliśmy dwie wyśmienite sytuacje z kontrataków. Do bramki nie trafili jednak Patryk Nowak i Wojciech Dziemidowicz. Najważniejsze, że wygraliśmy i mamy duże szanse na medal. Jaki? Okaże się w poniedziałek.

III dzień

Stomil Olsztyn – Zagłębie 0:3 (0:2)

0:1 – (2), 0:2 – (18) 0:3 – (52)

Stomil Olsztyn : Krystian Burzyński – Wiktor Abramczyk, Adrian Żukiewicz, Jakub Górski, Wojciech Dziemidowicz – Karol Żwir, Arkadiusz Mroczkowski, Bartosz Bartkowski, Dawid Szymonowicz, Piotr Wypniewski – Mateusz Sienikowski.

W ostatnim meczu turnieju olsztynianie wysoko przegrali z Zagłębiem Lubin i ta porażka niestety zepchnęła nas z podium MP. Oczywiście awans do finału to duży sukces, tym bardziej, że osiągnięty po raz drugi z rzędu, ale w tym roku wszyscy czekaliśmy na medal, a tu się niestety nie udało. Stomil w tym roczniku jest czołową drużyna w kraju, co udowodnił w wielu turniejach towarzyskich, jednak w tym najważniejszym momencie nie osiągnął najwyższej formy Widać to już było w spotkaniach I i II rundy, kiedy cieszyliśmy się ze zwycięstw, natomiast gra pozostawiała wiele do życzenia. Do tego wszystkiego przyplątały się jeszcze kontuzje wiodących zawodników. To na pewno usprawiedliwienie, ale przecież do historii przechodzi się zdobywając medale. A tu tego zabrakło.

DKS najlepszy w Lidzbarku Warmińskim

DKS Dobre Miasto (rocznik 2001) prowadzony przez Michała Włodarskiego wygrał turniej o Puchar Starosty Powiatu Lidzbarskiego Jana Harhaja. DKS popisał się nie lada wyczynem Nie tylko wygrał wszystkie mecze, ale zanotował imponujący bilans bramkowy 38:2!