Finał Wojewódzki Coca Cola Cup 2013 – Dziewczęta z Olsztyna i chłopcy z Działdowa najszczęśliwsi

Na stadionie w Kortowie w sobotę (1 czerwca) odbył się finał wojewódzki turnieju piłkarskiego gimnazjalistów Coca Cola Cup 2013. Spośród szesnastu drużyn męskich najlepsi okazali się reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Działdowie, którzy pokonali dopiero po serii rzutów karnych 3:2 Gimnazjum nr 12 w Olsztynie. Turniej dziewcząt wygrały zawodniczki z Gimnazjum w Olsztynku, które w finałowym spotkaniu wygrały 2:0  z Gimnazjum nr 1 w Barczewie.

 

W słoneczne sobotnie popołudnie gimnazjaliści z województwa warmińsko-mazurskiego rywalizowali o miano najlepszych w swoim regionie i awans do finału krajowego Coca-Cola Cup 2013. Nie zabrakło emocjonujących meczów, pięknych goli i efektownych parad bramkarskich. Reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Działdowie stoczyli pasjonujący mecz z Gimnazjum nr 12 w Olsztynie, a zwycięzcę (zostało nim Działdowo) wyłonił dopiero konkurs rzutów karnych. Za najlepszego bramkarza uznano golkipera srebrnego medalisty – Kamila Banasiaka, natomiast najwięcej goli w turnieju strzelił zdobywca czwartego miejsca – Dariusz Cekała z Gimnazjum nr 13 w Olsztynie.

Do rozgrywek dziewcząt  przystąpiło też osiem najlepszych drużyn w województwie. Na najwyższym stopniu podium stanęły dziewczęta z Gimnazjum w Olsztynku, które w finałowym spotkaniu pokonały 2:0 rywalki z Gimnazjum nr 1 w Barczewie. Triumfatorki miały w swoim składzie najlepszą bramkarkę turnieju – Julię Mieteń, natomiast najlepszą strzelczynią została zawodniczka wicemistrzyń Wiktoria Trzcińska.

{AdmirorGallery}coca32{/AdmirorGallery}

Ale finał wojewódzki Coca-Cola Cup to nie tylko sportowe emocje na boisku. W Strefie Aktywnego Życia na mieszkańców Olsztyna czekało wiele atrakcji. Młodzi kibice najchętniej spędzali czas, grając w siatko-nogę i żywe piłkarzyki. Adepci futbolu chętnie uczyli się zagrań piłkarskich, prezentowanych w strefie Roberta Lewandowskiego, ambasadora turnieju. W konkursie dla gimnazjów punkty dla swojej szkoły zdobywało ponad dwustu uczniów. Z kolei rodzice chętnie korzystali z możliwości porozmawiania z ekspertem z Polskiego Towarzystwa Dietetyki, który podpowiadał, jak dbać o dietę dzieci i młodzieży oraz jak zrównoważyć spożywane kalorie aktywnością fizyczną.

{AdmirorGallery}coca33{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x