Futbolistki po udanej premierze – Z Podlasiem jak po maśle…

Piłkarki Warmii i Mazur mają za sobą inauguracyjne spotkania w makroregionie, które są eliminacją do Mistrzostw Polski w kategoriach: juniorek młodszych i młodziczek. Kwalifikacje trwać będą kilka miesięcy, a rywalkami są tradycyjnie reprezentacje Podlasia, Mazowsza oraz Kujaw i Pomorza. Premiera wypadła dobrze, nasze dziewczęta odniosły pewne zwycięstwa nad Podlasiem: juniorki młodsze 5:0, natomiast młodziczki 3:0.

Przypomnijmy, że niedawno zespół Warmii i Mazur w trochę innym składzie z powodzeniem występował w turnieju finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zajmując czwarte miejsce.

Z Podlasiem nasz zespół był zdecydowanym faworytem i zadanie wykonał, choć worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. W pierwszej części znakomicie broniła bramkarka Podlasia. Dopiero gdy za sugestią trenera Krzysztofa Suchwałko jego podopieczne zaczęły strzelać dołem, efekty przyszły natychmiast. Bramki zdobyły: Natalia Kulwicka i Iwona Abramczyk po 2 oraz Natalia Lenart z rzutu karnego

Skład juniorek młodszych:

Kamila Koźlińska, Paula Nikicie, Karolina Mućka, Ewelina Kozłowska, Aleksandra Stefaniak,, Natalia Lenart, Daria Sliczner, Iwona Abramczyk, Natalia Kłosek, Natalia Kulwicka, Weronika Dziadura oraz Olga Piszczak, Krystyna Cywoniuk, Dominika Jaworska, Wiktoria Trzcińska.

Mecz młodziczek zakończył się naszym zwycięstwem 3:0, a bramki zdobyły: Patrycja Paszla-2 i Natalia Piwko.

15 października nasze dziewczęta zagrają w Warszawie i staną przed dużo większym wyzwaniem.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x