Futsal w Gołdapi – „Byli razem”, a wygrali gospodarze

W Gołdapi odbył się charytatywny halowy turniej piłkarski pod hasłem „Bądźmy razem”. Gospodarze zaprosili trzy zespoły z północnych regionów województwa warmińsko-mazurskiego i cztery z Podlasia. Rywalizacja miała charakter otwarty, rozpiętość wielu uczestników była duża, bowiem grały  drużyny juniorskie, seniorskie i weteranów. Zwycięzcami zostali piłkarze miejscowej Rominty, którzy w finale pokonali zespół Matrix-San Studio-B.P. Suwalszczyzna 2:0.

Była to swego rodzaju niespodzianka, bowiem w eliminacjach lepsi okazali się przeciwnicy. Regulamin przewidywał najpierw rywalizację w dwóch grupach systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, gdzie tradycyjnie grano na krzyż.

Eliminacje

Grupa I

Matrix Suwałki-Rominta Gołdap 2:0, Czarni Olecko-Sparta Augustów 1:0, Matrix Suwałki-Czarni Olecko 2:0, Matrix Suwałki-Sparta Augustów 1:0, Rominta Gołdap-Czarni Olecko 1:0, Rominta Gołdap-Sparta Augustów 2:1.

Tabela

1. Matrix Suwałki 3  9 5:0
2. Rominta Gołdap 3  6 3:3
3. Czarni Olecko   3  3 1:3
4. Sparta Augustów  3  0 1:4

Grupa II

Mazur Ełk-Młode Wilki Wigry Suwałki 2:1,Mazur Ełk-Jagiellonia Białystok(oldboje) 3:0, Mazur Ełk-Łyna Sępopol 2:0, Młode Wilki Wigry Suwałki-Jagiellonia Białystok(oldboje) 2:0, Młode Wilki Wigry Suwałki-Łyna Sępopol 4:2, Jagiellonia Białystok(oldboje)-Łyna Sępopol 3:2.

Tabela

1. Mazur Ełk   3   9 7:1
2. Młode Wilki Wigry Suwałki   3   6 7:4
3. Jagiellonia Białystok Oldboje   3  3 3:7
4. Łyna Sępopol    3   0 4:9

W półfinałach Rominta pokonała drużynę Mazura Ełk w konkursie rzutów karnych, bowiem mecz zakończył się remisem 1:1. W drugim spotkaniu, który był wewnętrzna sprawą zespołów z Suwałk Matrix zwyciężył Młode Wilki 2:1.

W meczu o trzecie miejsce Mazur pokonał Młode Wilki z Suwałk 2:1 W finale los spotkał ponownie Romintę i  Matrix-San Studio-B.P. Suwalszczyzna . Gospodarzom udał się rewanż Po bramkach Kilera i Kołodzieja wygrali 2-0.

Najlepszym strzelcem turnieju  został Grzegorz Komorowski z Mazura Ełk, najlepszym bramkarzem Andrzej Szyszko z ekipy z Suwałk

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x