Futsalowy Finał Wiejskich SP Elbląg 2011 – Lepiej grać niż typować

Emocjami jakie towarzyszyły XXIX Krajowemu Finałowi Wiejskich Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej można byłoby obdzielić kilka imprez sportowych. Finały na zlecenie Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego organizował elbląski oddział SZS wspierany przez MOSiR i MOS. Sportową areną na której toczyły się boje o krajowy prymat była hala przy ul. Kościuszki. Tu przez dwa dni po serii meczów eliminacyjnych rozgrywano spotkania półfinałowe i o miejsca, a radość zwycięzców mieszała się ze smutkiem pokonanych.

 

Z 17. drużyn, które wcześniej przeszły przez sito eliminacji lub zostały wytypowane przez Zarządy Wojewódzkie SZS, najlepsze umiejętności w finale turnieju wykazali młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej ze wsi Subkowy z województwa pomorskiego wygrywając 1:0 z reprezentacją SP Małe Walichnowy. W meczu o trzecie miejsce SP Lejkowo pokonało 1:0 SP Łęczyce. Turniej na piątym miejscu zakończyła drużyna SP Sycewice po zwycięstwie 5:0 nad SP Ryjewo. Siódma na finiszu była piłkarska drużyna SP Wysoka, która wygrała 4:0 z SP Stare Pole. Najlepsze drużyny honorowano medalami i pucharami, wszystkie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wyróżniono również najlepszych zawodników: bramkarza Wojciecha Górkę z SP Małe Walichnowy, zawodnika Szymona Piesika z SP Wysoka i snajpera Karola Czubaka z SP Sycewice.

Barwy Warmii i Mazur reprezentowały szkolne drużyny z Gronowa Elbląskiego, Mostkowa i Zielonki Pasłęckiej jednak zakończyły rywalizację w półfinałach. Mistrzowską drużynę ze wsi Subkowy trenuje Marcin Czerwiński. Szkoleniowiec podkreślał, że dla dzieci z małej miejscowości już uczestnictwo w finałowym turnieju było szczególnym wyróżnieniem i zachętą do uprawiania sportu. Drużyna marsz po miano najlepszej w kraju rozpoczęła w cyklu eliminacji na Pomorzu i to zaprocentowało sukcesem.

Drużyny z Warmii i Mazur do uczestnictwa w finale zostały wytypowane i taka opcja nie przyniosła oczekiwanego efektu. Za rok kolejne emocje w jubileuszowym XXX turnieju o puchary przewodniczącego ZG SZS. Wiadomo, że zostanie on już po raz 16. zorganizowany w Elblągu.

 Tekst i fot. MOSiR

{gallery}fut{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x