Gimnazjada pod dyktando faworytów – Skutecznie na kilku frontach

W Gimnazjum nr 12 w Olsztynie uczą się chłopcy, którzy w przyszłości marzą o karierze piłkarskiej. Mają ku temu stworzone znakomite warunki. Program lekcji dostosowany jest do ich zainteresowań, a zwiększona liczna zajęć sportowych oczywiście stawia ich w roli faworytów wszystkich imprez piłkarskich w regionie. Tym bardziej, że w Gimnazjum uczy się wyselekcjonowana grupa chłopców z całego województwa. W tej sytuacji wygranie przez nich Gimnazjady Powiatowej można traktować bardziej jako spełniony obowiązek niż wielki sukces. Na zdjęciu trenerzy finalistów z Olsztyna i Barczewa.

 

Trzeba jednak przyznać, że rywale z jakimi zmierzyli się w turnieju finałowym na stadionie przy ul. Sybiraków byli też mocni, bo Barczewo i Dobre Miasto w futbolu młodzieżowym mają swoje osiągnięcia. Tu jednak nie mieli większych szans, mimo że gimnazjaliści z „12” grali rezerwowym składem, bowiem wielu czołowych zawodników miało w nogach rozegrany dzień wcześniej mecz w Łodzi w Pucharze Deyny, wygrany zresztą przez reprezentacje Warmii i Mazur 4:0.

Do kolejnej rundy (finału regionu) z turnieju olsztyńskiego awansowali oprócz gimnazjalistów z „12” także reprezentanci Barczewa, którzy w półfinale pewnie pokonali G13 Olsztyn 3:1.

Wyniki finału rejonu (powiat olsztyński)

Gimnazjum 12 Olsztyn – Gimnazjum Niepubliczne Dobre Miasto 2:0

Gimnazjum Barczewo – Gimnazjum 13 Olsztyn 3:1

o 3 miejsce

Gimnazjum Dobre Miasto – Gimnazjum 13 Olsztyn 4:0

o 1 miejsce

Gimnazjum 12 Olsztyn – Gimnazjum Barczewo 5:1

Kolejność

1 Gimnazjum 12 Olsztyn

2 Gimnazjum Barczewo

3 Gimnazjum Dobre Miasto

4 Gimnazjum 13 Olsztyn

Skład zwycięskiej drużyny (G12 Olsztyn)

Marcin Kępiński, Maciej Rynkiewicz, Marcin Witkowski, Kamil Świercz, Aleksander Kołakowski, Adam Borkowski, Dawid Chabko, Łukasz Kundo, Kelvin Fabisiak, Adrian Dylewski, Patryk Chodkowski, Kamil Kotliński, Sebastian Piasta, Dawid Bladosz, Marek Jońca, Cezary Sobolewski. Trener Janusz Czerniewicz.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x