GIVE 5 GOTiS U-13 Cup – Piękna gra i puchar dla Naki

Na obiektach sportowych GOTiS w Gniewinie odbył się turniej piłkarski dla rocznika 1998/1999 - GIVE5 GOTiS U-13 Cup. W rywalizacji udział wzięło 12 drużyn głównie z Pomorza, ale z zaproszenia skorzystali też zawodnicy UKS Naki Olsztyn, którzy w tym czasie przebywali na obozie treningowym kolo Pucka. Wypad na turniej zakończył się pełnym sukcesem, bowiem UKS Naki I (rocznik 1998) wygrał imprezę, a UKS Naki II (rocznik 1999) zajął czwarte miejsce.

 

Chłopcy rywalizowali na terenie Centrum Pobytowego Euro 2012 , które już w tej chwili prezentuje się imponująco i ze względu na bliskość Trójmiasta może okazać się miejscem atrakcyjnym dla uczestników Mistrzostw Europy. Kompleks zlustrowali już Hiszpanie, którzy byli zachwyceni położeniem i standardem ośrodka Nie wykluczone, że właśnie ta reprezentacja zawita w przyszłym roku do Gniewina.

Tymczasem w miniony weekend grali tak najmłodsi adepci, a olsztynianie z dużym powodzeniem. Fazę grupową bez straty punktu przeszły ekipy Bałtyku Gdynia, Orląt Reda I, NAKI Olsztyn’98 I i Olivii Gdańsk. W ćwierćfinałach zaczęła się prawdziwa walka, a sprawcami największej sensacji stali się chłopcy Naki (99), którzy wyeliminowali faworyta – Bałtyk Gdynia, wygrywając 1:0.

W półfinale doszło do „bratobójczej” potyczki dwóch drużyny Naki, gdzie lepsi okazali się starsi (98) zwyciężając 2:0 i kwalifikując się do finału. Tu ponownie pokonali 2:0 Olivię Gdańsk. Młodsi olsztynianie w spotkaniu o trzecią lokatę minimalnie ulegli Orlętom Reda 0:1

Uczestnikom turnieju dopisała słoneczna pogoda, a dodatkowego smaczku dodawał fakt, iż było o co grać. Imprezę wsparli sponsorzy zapewniając wszystkim uczestnikom nagrody rzeczowe i podnosząc prestiż imprezy.

Kolejność

1 NAKI’98 Olsztyn

2 OLIVIA Gdańsk

3 ORLĘTA Reda

4 NAKI’99 Olsztyn

Nagrodzono też indywidualnie najlepszych zawodników:

Najlepszy bramkarz – Michał Czechowski (Olivia)

Najlepszy obrońca – Wojtek Modrzejewski (Orlęta)

Najlepszy napastnik – Dominik Rutka (NAKI' 99)

Najlepszy zawodnik (MVP Turnieju) – Sebastian Sikorski (NAKI' 98)

Skład UKS Naki 1998

Kacper Żukian, Michał Szłykowicz, Mateusz Hermański, Adam Zgliński, Wiktor Gaweł, Konrad Jojkowski, Bartosz Rzeźnik, Konrad Juraniec, Sebastian Sikorski, Marek Pilipienko, Jakub Nowakowski, Bartosz Salwowski. Trener Dariusz Sułkowski


!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x