Gra stomilanek lepsza niz wynik – Remis też dobry, ale…

Zupełnie dobrze radzą sobie w rozgrywkach II ligi (grupa mazowiecka) piłkarki olsztyńskiego Stomilu. Nadal zachowują miano drużyny niepokonanej. W niedziele (23 września) zremisowały na wyjeździe z Piastovią 1:1 (0:0), będąc znacznie bliżej zwycięstwa niż rywalki. Brakuje jeszcze spokoju, zwłaszcza w sytuacjach podbramkowych. Od czasu do czasu zdarzają się też błędy w defensywie, ale gra zespołu jest coraz lepsza. Biorąc pod uwagę, że Stomil po raz pierwszy występuje w II lidze przyszłość rysuje się naprawdę optymistycznie.

Piastovia Piastów – Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)

1:0 – (55) ,1:1 Natalia Świętoniowska (65 karny)

Stomil Olsztyn: Mariola Zawrotna, Paula Krech, Małgorzata Piotrak, Natalia Świętoniowska, Marta Smolińska, Dominika Złotucha (70 Paula Kamińska), Weronika Kostewicz (50 Iwona Abramczyk), Ewelina Bacewicz (85 Aleksandra Apanasewicz), Patrycja Kucharczyk, Mariola Obidowska, Oliwia Gołębiowska.

Remis na wyjeździe to niezły wynik, ale biorąc pod uwagę przebieg tego spotkania olsztynianki powinny zainkasować komplet punktów. Od początku opanowały środek pola, grały przyjemnie dla oka, często przedostawały się na przedpole rywalek. Znakomitą okazję zaprzepaściła Dominika Złotocha, która przegrała pojedynek z bramkarką. I to się niestety zemściło.

Piastovia na początku drugiej części spotkania przeprowadziła kontratak, który przyniósł jej prowadzenie. Na szczęście po dziesięciu minutach było 1:1 po rzucie karnym wykorzystanym przez Natalię Świętoniowska. Ostatnie minuty to zdecydowana przewaga Stomilu. Dziewczęta z Olsztyna nie schodziły z połowy przeciwniczek. Zabrakło jednak skutecznego uderzenia. Szkoda bo po takim meczu komplet punktów był na pewno w zasięgu.