III Turniej Orlika o Puchar Premiera D. Tuska – Chłopcy z Morąga tuż za podium

W Warszawie trwa Finałowy Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W imprezie startują zwycięzcy rozgrywek wojewódzkich, w sumie 64 zespoły (po 32 dziewcząt i chłopców) w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 lat 12-13 lat. Warmię i Mazury reprezentowały: w grupie młodszej (2001/2002) LUKS Sport z Kulturą Wydminy (dziewczęta) i SP 3 Morąg (chłopcy), a w grupie starszej (1999/2000) Debeściaki Węgorzewo (dziewczęta) i Korona Mazur Szczytno (chłopcy). Nie udało nam sie awansować do sobotnich finałów. Wysokie 4 miejsce zajeli piłkarze SP 3 Morąg.

Jak było w stolicy – Leszek Biernacki opiekun zespołu SP 3 Morąg

Oto zapis pobytu zespołu SP 3 Morąg, który zajął najwyższe z naszych zespołów – 4 miejsce

10.10 – przyjazd do Warszawy,

meldujemy się w hotelu i idziemy na weryfikację dokumentów. Pierwsza niespodzianka dla dzieci – wszyscy otrzymują dresy sportowe.

Pod hotel podjeżdża 15 autokarów i kilkanaście radiowozów policyjnych. Dzieci w eskorcie policji na sygnale jadą do Centrum Sportu na uroczyste otwarcie i losowanie grup eliminacyjnych. Efektowna ceremonia otwarcia z występami artystycznymi oraz udziałem reprezentantów Polski w piłce nożnej. Kulminacyjny punkt otwarcia – losowanie!! Trafiamy do grupy D, nasi przeciwnicy to:

– PSP 3 Prudnik, UKS Konar Kora Korycin, PSP 7 Junior Ostrowiec Świętokrzyski.

11.10 – po śniadaniu jedziemy na boiska „Bemowo”, gdzie rozegramy mecze grupowe. Tylko dwie pierwsze drużyny mają szansę awansu do dalszego etapu.

Przez eliminacje przechodzimy rewelacyjnie zdobywamy 14 bramek a tracimy tyko 3!!!

Wyniki poszczególnych spotkań:

– SP 3 Morąg – PSP 3 Prudnik 3:1

– SP 3 Morąg – UKS Konar Kora Korycin 6:1

– SP 3 Morąg – PSP 7 Junior Ostrowiec Świętokrzyski 5:1

Wieczorem pokazują naszą drużynę w wiadomościach sportowych TVP 1.

12.10 – czas na mecze o miejsca.

W ćwierćfinale naszym rywalem jest zespół SP 2 Myślenice. Po bardzo zaciętym meczu wygrywamy 3 -2. Jesteśmy w półfinale i dodatkowo otrzymujemy bilety na mecz Polska – RPA.

Mecz półfinałowy gramy z zespołem Orlik Team Zduńska Wola. Stawką tego meczu jest awans do Wielkiego Finału. Do meczu przystępujemy bardzo zmęczeni, ponieważ 5 minut wcześniej skończyliśmy mecz ćwierćfinałowy. Cały czas atakujemy, jednak na drodze do zwycięstwa stają nam słupki i poprzeczki …..do tego kara 2 minutowa dla naszego stopera. Niestety przegrywamy 2-0.

Kolejny mecz w finale pocieszenia gramy z SP 2 Żnin. Jest to dla nas kolejny mecz bez odpoczynku. Niestety całkowity brak sił. Przegrywamy 5-1. Z czego cztery bramki tracimy w ostatnich 3 minutach. Zostajemy sklasyfikowani na 4 miejscu.

Jedziemy na Stadion Narodowy, gdzie możemy na żywo obejrzeć mecz Polska – RPA.

13.10 – mecze finałowe na Torwarze z udziałem premiera Donalda Tuska i to wszystko transmitowana przez TV Sport. Szkoda, że zabrakło nas w tym finale a było tak blisko.

Mimo wszystko IV miejsce to duży sukces szkoły i chłopaków, a do tego wielka przygoda!!!

Skład drużyny: Patryk Romejko, Jakub Stankiewicz, Maciej Stefanowicz, Dawid Churzyński, Bartek Wial, Wiktor Fregin, Radosław Jastrzębowski, opiekun- Tomasz Bartnicki.